Polski Fundusz Rozwoju za 128 mln zł przejmuje 24% udziałów WB Electronics

| Gospodarka Artykuły

W czwartek 9 listopada 2017 roku Polski Fundusz Rozwoju podpisał z WB Electronics umowę o wartości 128 mln zł dotyczącą zakupu nowej emisji 2,4 mln akcji spółki - PFR uzyska w ten sposób 24% udział w kapitale i w liczbie głosów w spółce WB Electronics. Produkty WB Electronics i innych spółek WB Group stanowią wyposażenie sił zbrojnych RP i są elementami programów modernizacyjnych Regina, Rak, Homar oraz Tytan.

Polski Fundusz Rozwoju za 128 mln zł przejmuje 24% udziałów WB Electronics

Inwestycja Polskiego Funduszu Rozwoju w akcje WB ma firmie zapewnić środki finansowe niezbędne do kontynuowania ekspansji i rozwoju, a Skarbowi Państwa udziały w spółce działającej w branży kluczowej dla bezpieczeństwa kraju. Obecnie podobnie funkcjonują spółki zbrojeniowe np. w Wielkiej Brytanii i Francji.

Pozyskane przez WB Electronics fundusze mają być w szczególności przeznaczone na rozwój projektów realizowanych w zakresie maszyn bezzałogowych w programie "Żwirko i Wigura" będącym częścią Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Firma planuje również doinwestować prace nad m.in. platformami roboczymi o masie 3 ton z napędem elektrycznym, które chce rozwijać w ramach programu współfinansowanego przez NCBiR.

Grupa WB jest największą prywatną firmą działającą w sektorze zbrojeniowym w Polsce, pełni rolę integratora złożonych systemów dowodzenia i łączności przeznaczonych na rynki wojskowe i cywilne specjalnego przeznaczenia.

Grupa WB składa się z 5 podmiotów - oprócz WB Electronics w jej skład wchodzą także 4 spółki zależne: Radmor S.A., Flytronic Sp. z o.o., MindMade Sp. z o.o. oraz Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o.

źródło: WB Electronics