Fujifilm zlikwiduje 10 000 miejsc pracy, przejmując Xeroxa za 6,1 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Xerox - kultowa amerykańska firma, która powstała w Rochester w stanie Nowy Jork w 1906 roku, została ostatecznie przejęta przez Fujifilm za 6,1 mld dolarów. Japoński Fujifilm Holdings twierdzi, że w ramach joint venture z firmą Xerox Corp zmuszony jest przeprowadzić redukcję zatrudnienia aż o 10 tys. osób, najprawdopodobniej w Azji.

Fujifilm zlikwiduje 10 000 miejsc pracy, przejmując Xeroxa za 6,1 mld dolarów

Fujifilm wyjaśnia, że musi znacząco usprawnić funkcjonowanie biznesu kopiarek na wymagającym rynku. Restrukturyzacja ma obniżyć roczne koszty działalności o 50 mld jenów w roku finansowym kończącym się w marcu 2020.

Firma zapowiedziała, że koszty restrukturyzacji w wysokości 49 mld jenów (450,95 mln dolarów) zaksięguje w bieżącym roku obrachunkowym, co obniży prognozę zysku operacyjnego na ten rok do 130 mld jenów, w porównaniu z zyskiem notowanym poprzednio, wynoszącym 185 mld jenów.

Fujifilm i Xerox działają od ponad pół wieku jako partnerzy korporacyjni pod nazwą Fuji Xerox. Nowa firma, która będzie miała łączny przychód w wysokości 18 mld dolarów, będzie utrzymywać dwie centrale korporacyjne - w Tokio i Connecticut.

O zbliżającym się porozumieniu Xerox Corp i Fujifilm, w ramach którego Japończycy przejmą kontrolę nad amerykańskim pionierem kserograficznym, informował wcześniej Wall Street Journal, powołując się na zaznajomione ze sprawą osoby.

źródło: Reuters, Ars Technica

Zobacz również