wersja mobilna
Online: 571 Wtorek, 2018.06.19

Biznes

Fujifilm zlikwiduje 10 000 miejsc pracy, przejmując Xeroxa za 6,1 mld dolarów

czwartek, 01 lutego 2018 10:39

Xerox - kultowa amerykańska firma, która powstała w Rochester w stanie Nowy Jork w 1906 roku, została ostatecznie przejęta przez Fujifilm za 6,1 mld dolarów. Japoński Fujifilm Holdings twierdzi, że w ramach joint venture z firmą Xerox Corp zmuszony jest przeprowadzić redukcję zatrudnienia aż o 10 tys. osób, najprawdopodobniej w Azji.

Fujifilm wyjaśnia, że musi znacząco usprawnić funkcjonowanie biznesu kopiarek na wymagającym rynku. Restrukturyzacja ma obniżyć roczne koszty działalności o 50 mld jenów w roku finansowym kończącym się w marcu 2020.

Firma zapowiedziała, że koszty restrukturyzacji w wysokości 49 mld jenów (450,95 mln dolarów) zaksięguje w bieżącym roku obrachunkowym, co obniży prognozę zysku operacyjnego na ten rok do 130 mld jenów, w porównaniu z zyskiem notowanym poprzednio, wynoszącym 185 mld jenów.

Fujifilm i Xerox działają od ponad pół wieku jako partnerzy korporacyjni pod nazwą Fuji Xerox. Nowa firma, która będzie miała łączny przychód w wysokości 18 mld dolarów, będzie utrzymywać dwie centrale korporacyjne - w Tokio i Connecticut.

O zbliżającym się porozumieniu Xerox Corp i Fujifilm, w ramach którego Japończycy przejmą kontrolę nad amerykańskim pionierem kserograficznym, informował wcześniej Wall Street Journal, powołując się na zaznajomione ze sprawą osoby.

źródło: Reuters, Ars Technica

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 10:05

FormFactor, Inc. announced the company has deployed an integrated CM300xi probing solution for wafer-level testing of silicon photonics devices. Teams from GLOBALFOUNDRIES, FormFactor and Keysight worked together to ensure the system is flexible to meet engineering needs and to deliver high throughput in volume production. Silicon photonics can enable the transfer of enormous amounts of data at high speeds using optical signals instead of electrical signals. The silicon photonics market is gaining momentum for data center, automotive, and other applications because it allows optical devices to be made cost effectively - reducing power and size - using silicon semiconductor fabrication techniques.

więcej na: www.formfactor.com