wersja mobilna
Online: 305 Niedziela, 2018.03.18

Biznes

Fujifilm zlikwiduje 10 000 miejsc pracy, przejmując Xeroxa za 6,1 mld dolarów

czwartek, 01 lutego 2018 10:39

Xerox - kultowa amerykańska firma, która powstała w Rochester w stanie Nowy Jork w 1906 roku, została ostatecznie przejęta przez Fujifilm za 6,1 mld dolarów. Japoński Fujifilm Holdings twierdzi, że w ramach joint venture z firmą Xerox Corp zmuszony jest przeprowadzić redukcję zatrudnienia aż o 10 tys. osób, najprawdopodobniej w Azji.

Fujifilm wyjaśnia, że musi znacząco usprawnić funkcjonowanie biznesu kopiarek na wymagającym rynku. Restrukturyzacja ma obniżyć roczne koszty działalności o 50 mld jenów w roku finansowym kończącym się w marcu 2020.

Firma zapowiedziała, że koszty restrukturyzacji w wysokości 49 mld jenów (450,95 mln dolarów) zaksięguje w bieżącym roku obrachunkowym, co obniży prognozę zysku operacyjnego na ten rok do 130 mld jenów, w porównaniu z zyskiem notowanym poprzednio, wynoszącym 185 mld jenów.

Fujifilm i Xerox działają od ponad pół wieku jako partnerzy korporacyjni pod nazwą Fuji Xerox. Nowa firma, która będzie miała łączny przychód w wysokości 18 mld dolarów, będzie utrzymywać dwie centrale korporacyjne - w Tokio i Connecticut.

O zbliżającym się porozumieniu Xerox Corp i Fujifilm, w ramach którego Japończycy przejmą kontrolę nad amerykańskim pionierem kserograficznym, informował wcześniej Wall Street Journal, powołując się na zaznajomione ze sprawą osoby.

źródło: Reuters, Ars Technica

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 19:59

The former chairman of Qualcomm is trying to buyout the company just days after President Donald Trump signed an executive order blocking a plan to acquire the company by chip rival Broadcom on the grounds of national security. Paul Jacobs, whose father founded the $89 billion chip company in 1985, informed board members about his plan to buy the company, according to the Financial Times. Jacobs has reached out to several global investors about supporting his bid, including SoftBank, according to the report. SoftBank, a Japanese holding company, has major stakes in several Silicon Valley companies including Uber, WeWork, SoFi, and Slack, thanks to its $100 billion mega fund specifically for investing in the industry.

więcej na: www.businessinsider.com