wersja mobilna
Online: 351 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Microsoft kupuje w Singapurze energię słoneczną

piątek, 02 marca 2018 07:53

Firma Microsoft poinformowała w czwartek, że od singapurskiej grupy Sunseap kupi 100% energii słonecznej wytwarzanej przez jej 60-megawatową instalację. Sunseap jest pierwszą w Azji firmą zajmującą się energią odnawialną, a jej elektrownia składa się z szeregu paneli słonecznych na setkach dachów w całym Singapurze. Jak informują obie firmy, solarny projekt jest w trakcie budowy i będzie gotowy do użytku do końca bieżącego roku.

Dla Microsoftu jest to pierwsza azjatycka transakcja dotycząca energii odnawialnej. Zgodnie z umową Amerykanie zapewnią sobie w ten sposób zasilanie dla prowadzonego w Singapurze przetwarzania danych przez następne 20 lat.

Microsoft twierdzi, że jest na dobrej drodze do przekroczenia celu, jakim jest zasilenie w tym roku przy pomocy energii odnawialnej 50% rozmieszczonych na świecie centrów danych. Po uruchomieniu singapurskiego projektu globalne zamówienia Microsoftu na energię odnawialną osiągną 860 MW.

źródło: Reuters

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 19:58

Chinese e-commerce firm Alibaba Group Holding Ltd has acquired Chinese chip maker Hangzhou C-SKY Microsystems to underpin its cloud-based “internet of things” business, an Alibaba spokeswoman said on Friday. “Alibaba aims to empower different industries through our cloud-based IoT solutions, in which chips play a significant role. The acquisition of Hangzhou C-SKY Microsystems, a leading Chinese supplier of embedded CPU cores, underlines our commitment to driving the development of the chip industry,” the spokeswoman said in a statement, referring to central processing units.

więcej na: www.reuters.com