Walmart i Microsoft partnerami w zakresie wykorzystania technologii chmurowej

| Gospodarka Aktualności

Gigant handlu detalicznego Walmart poinformował o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Microsoftem, którego celem jest rozszerzenie wykorzystywania technologii chmurowej i sztucznej inteligencji. Zakres podejmowanej współpracy jest wyraźną oznaką rywalizacji z Amazonem.

Walmart i Microsoft partnerami w zakresie wykorzystania technologii chmurowej

Jak twierdzi firma z siedzibą w Bentonville w stanie Arkansas, pięcioletnia umowa pozwoli wykorzystać pełną gamę rozwiązań chmurowych Microsoftu, w tym systemów Microsoft Azure i Microsoft 365, aby zakupy stały się dla klientów szybsze i łatwiejsze. W ramach partnerstwa inżynierowie Walmartu i Microsoftu będą współpracować, aby przenieść znaczną część serwisów walmart.com i samsclub.com na system Azure, dodaje Walmart.

Poprzez partnerstwo Walmart planuje obronić się przed detalicznymi ambicjami Amazona oraz zwiększyć swoją obecność w Internecie. Aby lepiej konkurować z Amazonem, Walmart podwaja swoją obecność w handlu elektronicznym, z kolei Microsoft pracuje nad technologią, która wyeliminowałaby ze sklepów kasjerów i linie kasowe.

źródło: Reuters