wersja mobilna
Online: 533 Czwartek, 2018.02.22

Biznes

Microsoft na szczycie listy 100 globalnych liderów technologicznych

środa, 17 stycznia 2018 10:28

Thomson Reuters opublikował dzisiaj debiutującą listę światowych liderów technologicznych - "Top 100 Global Technology Leaders". Na miejscu pierwszym rankingu znalazła się firma Microsoft, która poprzedza Intela oraz Cisco. Lista ma na celu identyfikowanie przedsiębiorstw najlepszych pod względem finansowym i organizacyjnym. Do topowej dziesiątki zaliczają się amerykańscy giganci technologiczni, jak Apple, Alphabet, IBM czy Texas Instruments, a także tajwański producent mikroprocesorów TSMC, niemiecki gigant oprogramowania biznesowego SAP oraz firma konsultacyjna z Dublina - Accenture.

Na liście znajduje się także największy na świecie sklep internetowy Amazon i gigant mediów społecznościowych Facebook.

Ocena przedsiębiorstw opiera się na 28-czynnikowym algorytmie, który określa ich wydajność w odniesieniu do ośmiu wskaźników: finansów, zarządzania i zaufania inwestorów, ryzyka i odporności, zgodności z prawem, innowacji, ludzi i odpowiedzialności społecznej, wpływu na środowisko oraz reputacji. Pod uwagę brana jest np. aktywność patentowa w zakresie innowacji technologicznych.

Oceniana grupa firm technologicznych ograniczona jest do tych, które mają co najmniej 1 miliard dolarów rocznych przychodów.

Z listy wynika, że 45 spośród 100 firm ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, na drugim miejscu z 13 firmami jest Japonia i Tajwan, a następne w kolejności są Indie z pięcioma liderami technologicznymi na liście. W ujęciu kontynentalnym liderem jest Ameryka Północna - 47 firm, następnie Azja - 38 firm, Europa - 14 oraz Australia z jednym przedsiębiorstwem.

Siłę Azji podkreśla rozwój takich firm, jak Tencent Holdings, która stała się pierwszą azjatycką firmą zaliczającą się do grupy przedsiębiorstw o wartości przekraczającej 500 miliardów dolarów, a ponadto w listopadzie jej wartość przekroczyła rynkową wycenę Facebooka.

źródło: Reuters

 

World News 24h

czwartek, 22 lutego 2018 20:05

ROHM has recently announced the availability of an optical heart rate sensor for smart bands and watches capable of measuring blood pressure, stress and vascular age at a high-speed 1024Hz sampling rate. The BH1792GLC, which is ROHM's 2nd generation optical heart rate sensor, features its high accuracy and low power consumption. A current consumption of only 0.44mA, the lowest in the industry, contributes to longer operating time. And the 1024Hz sampling rate makes it possible to measure heart rate up to 32 times faster than conventional solutions while also supporting vital sign sensing such as vascular age and stress measurement demanded by the latest wearable and fitness devices.

więcej na: www.rohm.com