wersja mobilna
Online: 340 Czwartek, 2018.04.26

Biznes

Microsoft na szczycie listy 100 globalnych liderów technologicznych

środa, 17 stycznia 2018 10:28

Thomson Reuters opublikował dzisiaj debiutującą listę światowych liderów technologicznych - "Top 100 Global Technology Leaders". Na miejscu pierwszym rankingu znalazła się firma Microsoft, która poprzedza Intela oraz Cisco. Lista ma na celu identyfikowanie przedsiębiorstw najlepszych pod względem finansowym i organizacyjnym. Do topowej dziesiątki zaliczają się amerykańscy giganci technologiczni, jak Apple, Alphabet, IBM czy Texas Instruments, a także tajwański producent mikroprocesorów TSMC, niemiecki gigant oprogramowania biznesowego SAP oraz firma konsultacyjna z Dublina - Accenture.

Na liście znajduje się także największy na świecie sklep internetowy Amazon i gigant mediów społecznościowych Facebook.

Ocena przedsiębiorstw opiera się na 28-czynnikowym algorytmie, który określa ich wydajność w odniesieniu do ośmiu wskaźników: finansów, zarządzania i zaufania inwestorów, ryzyka i odporności, zgodności z prawem, innowacji, ludzi i odpowiedzialności społecznej, wpływu na środowisko oraz reputacji. Pod uwagę brana jest np. aktywność patentowa w zakresie innowacji technologicznych.

Oceniana grupa firm technologicznych ograniczona jest do tych, które mają co najmniej 1 miliard dolarów rocznych przychodów.

Z listy wynika, że 45 spośród 100 firm ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych, na drugim miejscu z 13 firmami jest Japonia i Tajwan, a następne w kolejności są Indie z pięcioma liderami technologicznymi na liście. W ujęciu kontynentalnym liderem jest Ameryka Północna - 47 firm, następnie Azja - 38 firm, Europa - 14 oraz Australia z jednym przedsiębiorstwem.

Siłę Azji podkreśla rozwój takich firm, jak Tencent Holdings, która stała się pierwszą azjatycką firmą zaliczającą się do grupy przedsiębiorstw o wartości przekraczającej 500 miliardów dolarów, a ponadto w listopadzie jej wartość przekroczyła rynkową wycenę Facebooka.

źródło: Reuters

 

World News 24h

środa, 25 kwietnia 2018 20:02

TSMC appears to be gearing up to start production of Apple’s A12 processors using its new 7-nanometer process. This will be one of the first A-series chips to use the 7nm process. This change brings us down from the current 10-nanometer process used to produce the A11 Bionic, which is found in the iPhone 8 and iPhone X models. This brings both benefits to Apple as well as consumers as the chip can now fit into smaller places and could potentially offer increased battery life, lower heat production, and a boost in processing capacity. It was believed that TSMC would be sharing the orders with Samsung, but with the TSMC’s 7nm advantage they appear to have won over the whole order for this year’s iPhones.

więcej na: www.theapplepost.com