wersja mobilna
Online: 301 Niedziela, 2018.03.18

Biznes

OpenAI współpracuje z Microsoftem w zakresie przetwarzania danych w chmurze

czwartek, 15 grudnia 2016 07:51

OpenAI, nowy ośrodek rozwoju sztucznej inteligencji gotowy dzielić się wynikami badań z resztą świata, wspierany przez Elona Muska i Sama Altmana, wybrał Microsoft jako partnera odpowiedzialnego za zapewnienie niezbędnej do pracy ogromnej mocy obliczeniowej. Zaawansowane badania i projekty rozwoju sztucznej inteligencji najczęściej korzystają z dużych centrów komputerowych wyposażonych w układy GPU, FPGA oraz inne specjalizowane układy i zapewniających, dostępne przez internet, przetwarzanie w chmurze. Poza Microsoftem oferują je także Google i Facebook.

Ośrodki rozwoju sieci neuronowych, takie jak OpenAI i inne, mają dostęp lub mają na wyposażeniu komputery i oprogramowanie, zdolne do uczenia się pojedynczych zadań poprzez analizę dużej ilości danych, do czego wykorzystują procesory graficzne (GPU), a także procesory sztucznej inteligencji (TPU) opracowane przez Google'a. Amerykańska firma wykorzystuje instalowane w centrach obliczeniowych procesory TPU, o ogromnej prędkości obliczeniowej i jednocześnie niskim poborze prądu, m.in. do zapewnienia działania w czasie rzeczywistym dostępnych online map o dużej dokładności.

Głębokie uczenie staje się coraz bardziej popularne w branży i jest już z powodzeniem stosowane do rozpoznawania obrazów i mowy, do tłumaczenia maszynowego oraz w zabezpieczeniach.

źródło: Wired.com

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 19:59

The former chairman of Qualcomm is trying to buyout the company just days after President Donald Trump signed an executive order blocking a plan to acquire the company by chip rival Broadcom on the grounds of national security. Paul Jacobs, whose father founded the $89 billion chip company in 1985, informed board members about his plan to buy the company, according to the Financial Times. Jacobs has reached out to several global investors about supporting his bid, including SoftBank, according to the report. SoftBank, a Japanese holding company, has major stakes in several Silicon Valley companies including Uber, WeWork, SoFi, and Slack, thanks to its $100 billion mega fund specifically for investing in the industry.

więcej na: www.businessinsider.com