wersja mobilna
Online: 712 Wtorek, 2018.06.19

Biznes

OpenAI współpracuje z Microsoftem w zakresie przetwarzania danych w chmurze

czwartek, 15 grudnia 2016 07:51

OpenAI, nowy ośrodek rozwoju sztucznej inteligencji gotowy dzielić się wynikami badań z resztą świata, wspierany przez Elona Muska i Sama Altmana, wybrał Microsoft jako partnera odpowiedzialnego za zapewnienie niezbędnej do pracy ogromnej mocy obliczeniowej. Zaawansowane badania i projekty rozwoju sztucznej inteligencji najczęściej korzystają z dużych centrów komputerowych wyposażonych w układy GPU, FPGA oraz inne specjalizowane układy i zapewniających, dostępne przez internet, przetwarzanie w chmurze. Poza Microsoftem oferują je także Google i Facebook.

Ośrodki rozwoju sieci neuronowych, takie jak OpenAI i inne, mają dostęp lub mają na wyposażeniu komputery i oprogramowanie, zdolne do uczenia się pojedynczych zadań poprzez analizę dużej ilości danych, do czego wykorzystują procesory graficzne (GPU), a także procesory sztucznej inteligencji (TPU) opracowane przez Google'a. Amerykańska firma wykorzystuje instalowane w centrach obliczeniowych procesory TPU, o ogromnej prędkości obliczeniowej i jednocześnie niskim poborze prądu, m.in. do zapewnienia działania w czasie rzeczywistym dostępnych online map o dużej dokładności.

Głębokie uczenie staje się coraz bardziej popularne w branży i jest już z powodzeniem stosowane do rozpoznawania obrazów i mowy, do tłumaczenia maszynowego oraz w zabezpieczeniach.

źródło: Wired.com

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 10:05

FormFactor, Inc. announced the company has deployed an integrated CM300xi probing solution for wafer-level testing of silicon photonics devices. Teams from GLOBALFOUNDRIES, FormFactor and Keysight worked together to ensure the system is flexible to meet engineering needs and to deliver high throughput in volume production. Silicon photonics can enable the transfer of enormous amounts of data at high speeds using optical signals instead of electrical signals. The silicon photonics market is gaining momentum for data center, automotive, and other applications because it allows optical devices to be made cost effectively - reducing power and size - using silicon semiconductor fabrication techniques.

więcej na: www.formfactor.com