Microsoft tworzy na Tajwanie centrum badawczo-rozwojowe AI

Firma Microsoft oficjalnie zainaugurowała tworzenie na Tajwanie centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się sztuczną inteligencją. Microsoft Taiwan zainwestuje 1 miliard NT, czyli około 33,77 mln USD, w zbudowanie w ciągu najbliższych dwóch lat 100-osobowego zespołu badawczo-rozwojowego. Firma zapowiedziała też powiększenie zespołu do 200 osób w ciągu pięciu lat.

Posłuchaj
00:00

Inauguracja tajwańskiego centrum badań sztucznej inteligencji jest następstwem podpisania na początku grudnia listu intencyjnego między firmą Microsoft Taiwan a Narodowymi Laboratoriami Badań Stosowanych (National Applied Research Laboratories - NARLabs) podległymi Tajwańskiemu Ministerstwu Nauki i Techniki (Ministry of Science and Technology - MOST). Centrum badawczo-rozwojowe AI jest elementem budowy strategicznego partnerstwa między Microsoftem a tajwańskimi instytucjami naukowymi, które ma na celu rozwój trzech obszarów dotyczących sztucznej inteligencji: technologii big data, udoskonalania platformy AI oraz przyciągania i koncentrowania wokół zagadnień AI szerokiego potencjału talentów.

Jak informują źródła NARLabs, Microsoft, wspierając talenty z dziedziny AI, zaoferuje tajwańskim studentom możliwość kontynuowania zaawansowanych badań w swoich laboratoriach w Stanach Zjednoczonych, a także zorganizuje warsztaty i konkursy na temat sztucznej inteligencji we współpracy z MOST. Program Microsoft Professional będzie również dostępny dla inżynierów z Tajwanu, którzy dzięki serii kursów online zdobędą umiejętności techniczne i doświadczenie w świecie rzeczywistym.

źródło: DigiTimes
zdjęcie: Rodney Chan, Digitimes, styczeń 2018

Powiązane treści
Microsoft kupił firmę deweloperską GitHub za 7,5 miliarda dolarów
Microsoft kupił firmę deweloperską GitHub za 7,5 miliarda dolarów
Microsoft chce własnego SoC-a do IoT
Microsoft chce własnego SoC-a do IoT
Microsoft kupuje w Singapurze energię słoneczną
Microsoft powołuje nowego szefa oddziału na Tajwanie
Microsoft kupuje Hexadite - izraelską firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem
Wartość Microsoftu przekroczyła 500 mld dolarów po raz pierwszy od 17 lat
Intel, Microsoft, Qualcomm i Samsung ujednolicą standardy IoT
Tajwan będzie miał nowe centrum rozwoju zaawansowanych chipów
Microsoft wyprzedza Amazona pod względem wartości firmy
Walmart i Microsoft partnerami w zakresie wykorzystania technologii chmurowej
Microsoft zdobył zamówienie amerykańskiej armii warte prawie 480 mln dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów