Spadną dostawy wyświetlaczy do telefonów komórkowych

Dostawy wyświetlaczy do telefonów komórkowych zmaleją w bieżącym roku do 1,5 mld sztuk, o 6,2% z 1,6 mld sztuk w 2008 r. Według iSuppli, niewielka, bo tylko o 0,3%, poprawa nastąpi w 2010 r., natomiast poziom z ubiegłego roku zostanie uzyskany dopiero w 2011 r., kiedy to dostawy wzrosną do 1,65 mld sztuk.

Posłuchaj
00:00

Rynek ten zmagał się z problemami przez cały ubiegły rok a malejące ceny oraz niska marża były odczuwalne jeszcze przed nadejściem kryzysu. Jednak to zawirowania światowej gospodarki ostatecznie doprowadziły do zmniejszenia obrotów. Popyt w krajach rozwijających się, będących dotychczas siłą napędową rynku, nie jest w stanie zbilansować pogarszającej się koniunktury. Dodatkowo, zalegające w magazynach producentów telefony sprawiają, że spadek zapotrzebowania na wyświetlacze jest jeszcze bardziej odczuwalny. Według iSuppli, dostawy w IV kw. 2008 r. zmalały o ponad 40% wobec III. Mimo tego, eksperci spodziewają się, że spadek cen układów utrzyma się na stałym poziomie z zakresu od 15 do 20% w ujęciu rocznym. Pod tym względem sytuacja na rynku będzie bardziej stabilna niż w ubiegłym roku, głównie dzięki zmniejszeniu wolumenu produkcji przez większość dostawców.

Powiązane treści
Firma LG Display wprowadza najcieńszy na świecie panel LCD Full HD do smartfonów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów