Gemalto przejęło biznes usług mobilnych od NXP

NXP odsprzedała biznes usług mobilnych firmie Gemalto, światowemu liderowi w dziedzinie bezpieczeństwa transakcji elektronicznych. Według umowy, transakcja ta ma zakończyć się w II kwartale 2009 r., jednak nie ujawniono dotychczas szczegółowych uzgodnień finansowych porozumienia. Oddział firmy w Antipolis (Francja) będzie nadal kontynuował prace rozwojowe nad interfejsem MIFARE4Mobile, kontrolującym urządzenia wykorzystujące protokół MIFARE zarządzający komunikacją w otoczeniu.

Posłuchaj
00:00

MIFARE jest obecnie najpopularniejszym standardem bezdotykowej transmisji danych, wykorzystywanym np. w transporcie czy sprzedaży biletów. Zdaniem przedstawicieli Gemalto, to właśnie transport stanowi najbardziej obiecujący rynek dla zastosowań NFC (Near Field Communication). Firma zamierza tym samym wzmocnić własną platformę o nazwie Trusted Service Manager (TSM), pozwalającej na współpracę przewoźników, banków oraz operatorów komórkowych w celu umożliwienia zapłaty za przejazd przy pomocy telefonu komórkowego.

NXP po sprzedaży działu rozwoju software zamierza skupić się na produkcji półprzewodników wspierających komunikację NFC. Specyfikacja interfejsu MIFARE4Mobile oraz związane z nim patenty pozostaną nadal w rękach NXP, która zapewni ich interoperacyjność oraz dostępność dla innych graczy na rynku na zasadach ogłoszonych w grudniu 2008 r. Firma będzie jednak nadal odgrywać kluczową rolę w dalszym rozwoju tej specyfikacji.

Powiązane treści
Nowe terminale oraz platforma developerska M2M w ofercie firmy Gemalto
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów