Za dwa tygodnie odbędzie się Konferencja EMC for Business 2018

Tematyka kompatybilności elektromagnetycznej jest i zapewne zawsze będzie aktualnym tematem, gdyż łączy ona w całość wymagania prawne i jakościowe, jakie rynek stawia dzisiaj przed producentami elektroniki. Złożoność zagadnień EMC, liczne normy, których wymagania trzeba spełnić i szybko zmieniające się przepisy tworzą razem duże zapotrzebowanie na transfer wiedzy w zakresie EMC.

Posłuchaj
00:00

Konferencje, warsztaty, seminaria oraz studiowanie przypadków szczególnych to popularne formy wymiany doświadczeń, które zawsze cieszą się zainteresowaniem i liczną frekwencją uczestników w tym obszarze tematycznym. Taką imprezą jest "EMC for Business 2018" - konferencja reklamowana jako wymiana doświadczeń praktyków w projektowaniu i produkcji elektroniki. Jest to druga jej edycja, która w tym roku odbędzie się we Wrocławiu w dniach 11-12 października.

Jej formuła bazuje na warsztatach prowadzonych przez praktyków oraz na prezentacji przypadków (case studies). Prelegentami będą inżynierowie z firm, dla których EMC jest istotną częścią biznesu, m.in. Krzysztof Sieczkarek (ILiM), Piotr Gierwatowski (Würth Elektronik), Herbert Blum (Schurter), Wit Tyranowicz (Radio-technika Marketing), Jerzy Kurek (Diehl Controls), Robert Otręba (Grinn) i inni.

Tematyka studium przypadku obejmie zagadnienia, takie jak:

  • komunikacja - szybkie magistrale a typowe problemy EMC oraz zalecenia i przykłady rozwiązań,
  • dyrektywa LVD i MD - znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw,
  • kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności - czyli jak przygotować obiekt do testów w laboratorium EMC,
  • przetwornice DC/DC - optymalne wykorzystanie elementów indukcyjnych do minimalizacji niepożądanych dźwięków,
  • integralność sygnału - kiedy masa nie jest masą, czyli parę słów o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce,
  • badania prototypów i egzemplarzy przedprodukcyjnych - wybrane aspekty EMC, redukcja zaburzeń przewodzonych i promieniowanych - praktyka inżyniera.

Przykładowa tematyka warsztatów to zakłócenia promieniowane - ograniczanie i przeciwdziałanie oraz schemat a layout - projektowanie elektroniki pod kątem EMC.

Magazyn "Elektronik" jest patronem tego wydarzenia. Więcej informacji o konferencji "EMC for Business 2018" znaleźć można na stronie www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/.

Powiązane treści
Projektowanie PCB pod kątem EMC - minimalizacja pętli prądowych w obwodach drukowanych
Urządzenie z wyświetlaczem LCD i panelem dotykowym a testy EMC - studium przypadku
Nowa komora bezodbiciowa do badań EMC w ILIM
Laboratorium z najdłuższym doświadczeniem w badaniach EMC w Polsce
Radiotechnika otwiera laboratorium EMC
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów