Za dwa tygodnie odbędzie się Konferencja EMC for Business 2018

| Gospodarka Aktualności

Tematyka kompatybilności elektromagnetycznej jest i zapewne zawsze będzie aktualnym tematem, gdyż łączy ona w całość wymagania prawne i jakościowe, jakie rynek stawia dzisiaj przed producentami elektroniki. Złożoność zagadnień EMC, liczne normy, których wymagania trzeba spełnić i szybko zmieniające się przepisy tworzą razem duże zapotrzebowanie na transfer wiedzy w zakresie EMC.

Za dwa tygodnie odbędzie się Konferencja EMC for Business 2018

Konferencje, warsztaty, seminaria oraz studiowanie przypadków szczególnych to popularne formy wymiany doświadczeń, które zawsze cieszą się zainteresowaniem i liczną frekwencją uczestników w tym obszarze tematycznym. Taką imprezą jest "EMC for Business 2018" - konferencja reklamowana jako wymiana doświadczeń praktyków w projektowaniu i produkcji elektroniki. Jest to druga jej edycja, która w tym roku odbędzie się we Wrocławiu w dniach 11-12 października.

Jej formuła bazuje na warsztatach prowadzonych przez praktyków oraz na prezentacji przypadków (case studies). Prelegentami będą inżynierowie z firm, dla których EMC jest istotną częścią biznesu, m.in. Krzysztof Sieczkarek (ILiM), Piotr Gierwatowski (Würth Elektronik), Herbert Blum (Schurter), Wit Tyranowicz (Radio-technika Marketing), Jerzy Kurek (Diehl Controls), Robert Otręba (Grinn) i inni.

Tematyka studium przypadku obejmie zagadnienia, takie jak:

  • komunikacja - szybkie magistrale a typowe problemy EMC oraz zalecenia i przykłady rozwiązań,
  • dyrektywa LVD i MD - znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw,
  • kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności - czyli jak przygotować obiekt do testów w laboratorium EMC,
  • przetwornice DC/DC - optymalne wykorzystanie elementów indukcyjnych do minimalizacji niepożądanych dźwięków,
  • integralność sygnału - kiedy masa nie jest masą, czyli parę słów o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce,
  • badania prototypów i egzemplarzy przedprodukcyjnych - wybrane aspekty EMC, redukcja zaburzeń przewodzonych i promieniowanych - praktyka inżyniera.

Przykładowa tematyka warsztatów to zakłócenia promieniowane - ograniczanie i przeciwdziałanie oraz schemat a layout - projektowanie elektroniki pod kątem EMC.

Magazyn "Elektronik" jest patronem tego wydarzenia. Więcej informacji o konferencji "EMC for Business 2018" znaleźć można na stronie www.emc4b.com/konferencje/2018_konferencja_emc4b/.

Zobacz również