Robot lutowniczy REECO wyróżniony nagrodą Dobry Wzór 2018

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Podczas 25 jubileuszowej gali konkursu "Dobry Wzór" wręczono 26 nagród głównych "Dobry Wzór 2018" oraz 6 nagród specjalnych. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Laureatem nagrody głównej w kategorii "Praca", za projekt robota lutowniczego marki REECO, został włocławski RENEX.

Robot lutowniczy REECO wyróżniony nagrodą Dobry Wzór 2018

Robot REECO RE-2100 to urządzenie do selektywnego lutowania komponentów przewlekanych. Mimo ogromnego postępu i miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, z produkcji pakietów elektronicznych nie można wyeliminować komponentów PTH. Wciąż potrzebne będą duże kondensatory czy tranzystory mocy. Obecnie urządzenie jest jedynym robotem na rynku, które umożliwia transport krawędziowy. Oznacza to, że dzięki komunikacji SMEMA robota można zintegrować z każdą linią produkcyjną, bez względu zastosowaną technologię. W praktyce daje to nieocenione możliwości rozwoju o automatyczną produkcję PCBA, które zawierają komponenty przewlekane.

Nagrody Instytutu Wzornictwa Przemysłowego "Dobry Wzór" są znakiem, jakim producent może oznaczyć produkt na półce sklepowej. Są przyznawane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

W 2015 firma RENEX otrzymała główną nagrodę w konkursie "Dobry Wzór", za projekt mebli antystatycznych REECO z serii Premium. Marka REECO jest dystrybuowana poprzez oddziały firmy w Rumunii, Niemczech, Słowenii, Serbii i Chorwacji oraz sieć dystrybutorów w Europie Zachodniej.


    

źródło: Renex