Cree sprzedaje biznes oświetleniowy

| Gospodarka Optoelektronika

Ideal Industries kupił od firmy Cree jednostkę zajmującą się produktami oświetleniowymi, do których należą oprawy oświetleniowe LED oraz lampy i rozwiązania oświetleniowe do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i konsumenckich. Transakcja ma wartość 310 mln dolarów. Początkowo Cree otrzymać ma 225 mln dolarów gotówką, a kolejne 85 mln dolarów po spełnieniu przez Cree Lighting warunków określonych w umowie.

Cree sprzedaje biznes oświetleniowy

Umowa wpisuje się w realizację strategii firmy Cree, ogłoszonej w lutym 2018 r., mającej na celu stworzenie bardziej skoncentrowanej, potężnej firmy półprzewodnikowej, zapewniającej kapitał wzrostu dla jednostki zależnej Wolfspeed - jej głównej firmy zajmującej się zasilaniem i RF, a także gromadzenie przez Cree dodatkowych zasobów w celu rozwijania działalności w zakresie półprzewodników. Obecnie firma Cree skupia aię na technologiach SiC i GaN, a dwanaście miesięcy temu przejęła od Infineona biznes RF Power.

Dzięki transakcji Cree Lighting uzyska wsparcie dla inwestycji, stając się motorem wzrostu dla zespołu Ideal Industries. Ideal to rozwijająca sie firma rodzinna, zajmująca się kontrolą i zarządzaniem energią elektryczną.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również