Za 430 mln dolarów Cree kupuje od Infineona biznes RF Power

| Gospodarka Artykuły

Firma Cree, producent układów LED i RF, zapłaciła około 430 milionów dolarów za przejęcie jednostki RF Power firmy Infineon Technologies. Celem transakcji jest poszerzenie oferty zależnej od Cree spółki Wolfspeed. Przejęcie zespołu i możliwości Infineon RF Power uzupełni potencjał firmy Wolfspeed o dodatkową technologię, projektowanie, pakowanie, produkcję i obsługę klienta.

Za 430 mln dolarów Cree kupuje od Infineona biznes RF Power

Umowa obejmuje około 260 pracowników w Kalifornii, Arizonie, Finlandii, Szwecji, Chinach i Korei Południowej. Na jej mocy przejęty zostanie także główny zakład Infineon Power w Morgan Hill w Kalifornii, który zajmuje się pakowaniem i testowaniem w zakresie technologii półprzewodnikowych LDMOS oraz GaN-on-SiC (azotku galu na węgliku krzemu).

W 2016 r. firma Cree podpisała umowę na sprzedaż spółki Wolfspeed Infineonowi za 850 milionów dolarów, ale w zeszłym roku firmy wycofały się z porozumienia po tym, jak Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (Committee for Foreign Investment in the United States - CFIUS) wyraził obawy dotyczące wpływu tej umowy na bezpieczeństwo narodowe USA.

źródło: EE Times

Zobacz również