Infineon zyskuje na rozwoju rynku motoryzacyjnego

| Gospodarka Artykuły

Zanotowany w pierwszym kwartale obecnego roku wzrost sprzedaży układów elektronicznych określanych jako automotive, czyli przeznaczonych do zastosowań motoryzacyjnych, wyniósł niemiecką firmę Infineon do pierwszej dziesiątki producentów układów scalonych na świecie. Według badań rynku przeprowadzonych przez Insights Inc., firma ta zastąpiła na 10 miejscu tajwańskiego MediaTeka. Infineon zanotował wzrosty nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale również wśród układów do zastosowań przemysłowych oraz energetycznych.

Infineon zyskuje na rozwoju rynku motoryzacyjnego

Całkowita wartość układów sprzedanych przez Infineona w pierwszym kwartale 2017 r. wyniosła 1,77 mld euro, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 10% do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Co więcej, zarząd Infineona formułuje bardzo optymistyczne prognozy co do najbliższej przyszłości przedsiębiorstwa, powołując się m.in. na wciąż rosnącą liczbę zamówień. Tak jak w poprzednich kwartałach, segment motoryzacyjny ma być najbardziej dochodowym oddziałem przedsiębiorstwa. Od ostatniego kwartału zanotował 11% wzrost sprzedaży, zapewniając obroty wielkości 783 mln euro. Jednym z powodów tak dobrego wyniku jest wzrost popularności pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz zaawansowanych systemów elektronicznego wspomagania prowadzenia pojazdu. W dodatku od pewnego czasu obserwuje się gwałtowny rozwój rynku motoryzacyjnego w Chinach, zaś Infineon jest jednym z liderów sprzedaży w tym regionie.

Ranking światowych liderów w sprzedaży układów półprzewodnikowych (w mld dolarów)

Zobacz również