wersja mobilna
Online: 375 Sobota, 2018.04.21

Biznes

Infineon zyskuje na rozwoju rynku motoryzacyjnego

środa, 28 czerwca 2017 07:57

Zanotowany w pierwszym kwartale obecnego roku wzrost sprzedaży układów elektronicznych określanych jako automotive, czyli przeznaczonych do zastosowań motoryzacyjnych, wyniósł niemiecką firmę Infineon do pierwszej dziesiątki producentów układów scalonych na świecie. Według badań rynku przeprowadzonych przez Insights Inc., firma ta zastąpiła na 10 miejscu tajwańskiego MediaTeka. Infineon zanotował wzrosty nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale również wśród układów do zastosowań przemysłowych oraz energetycznych.

Całkowita wartość układów sprzedanych przez Infineona w pierwszym kwartale 2017 r. wyniosła 1,77 mld euro, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 10% do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Co więcej, zarząd Infineona formułuje bardzo optymistyczne prognozy co do najbliższej przyszłości przedsiębiorstwa, powołując się m.in. na wciąż rosnącą liczbę zamówień. Tak jak w poprzednich kwartałach, segment motoryzacyjny ma być najbardziej dochodowym oddziałem przedsiębiorstwa. Od ostatniego kwartału zanotował 11% wzrost sprzedaży, zapewniając obroty wielkości 783 mln euro. Jednym z powodów tak dobrego wyniku jest wzrost popularności pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz zaawansowanych systemów elektronicznego wspomagania prowadzenia pojazdu. W dodatku od pewnego czasu obserwuje się gwałtowny rozwój rynku motoryzacyjnego w Chinach, zaś Infineon jest jednym z liderów sprzedaży w tym regionie.

Ranking światowych liderów w sprzedaży układów półprzewodnikowych (w mld dolarów)
 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 15:58

Cryptocurrency miners in South Korea may soon find it more difficult to get foreign-made mining chips imported to the country. According to data published by the Korean Customs Service, cryptocurrency mining chips have been added to the current list of items that must meet certain legal requirement for importation, such as safety and sanitation certifications. The new measure arrives after the border control agency noted the increasing amount of cryptocurrency miners imported into South Korea, according to a report from local media outlet Kyunghyang.

więcej na: www.coindesk.com