wersja mobilna
Online: 374 Wtorek, 2018.06.19

Biznes

Kosztem 1,9 mld dolarów Infineon zbuduje fabrykę 300-milimetrowych płytek krzemowych

poniedziałek, 21 maja 2018 13:26

Obserwując globalny wzrost zapotrzebowania na półprzewodniki mocy, firma Infineon Technologies AG ogłosiła inwestycję o wartości około 1,6 miliarda euro (1,88 miliarda dolarów) - w ciągu sześciu lat zbuduje w pełni zautomatyzowaną fabrykę 300-milimetrowych płytek krzemowych, która będzie dysponować powierzchnią 60 tysięcy metrów kwadratowych.

Nowy zakład będzie zlokalizowany w Villach, w Austrii, obok istniejącej już fabryki Infineona. Budowa ruszyć ma w pierwszej połowie 2019 roku. Oczekuje się, że zakład rozpocznie produkcję w 2021 roku. Nowa fabryka w Villach stworzy około 400 nowych miejsc pracy.

CEO Infineona, Reinhard Ploss, jest zdania, że globalne megatrendy, takie jak zmiana klimatu, zmiany demograficzne oraz rosnąca cyfryzacja, napędzają wzrost zapotrzebowania na półprzewodniki mocy. - Pojazdy elektryczne, podłączone do sieci i zasilane z baterii urządzenia, centra danych czy też wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych wymagają wydajnych i niezawodnych półprzewodników mocy. Tendencję tę dostrzegliśmy już na początku i dlatego szybko powiększamy moce produkcyjne w technologii 300-milimetrowej w naszej lokalizacji w Dreźnie. Nowy zakład w Villach pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie, które prognozują nasi klienci, i kontynuować naszą drogę do sukcesu w nadchodzącej dekadzie. Wspierani przez unikalną wiedzę, którą zdobyliśmy w oparciu o nasze lokalizacje w Europie, jako globalna firma możemy umocnić pozycję na rynku światowym w perspektywie długoterminowej - mówił Reinhard Ploss.

Villach stanowi centrum kompetencyjne Infineona w zakresie półprzewodników mocy. W Villach została opracowana produkcja półprzewodników mocy na płytkach 300-milimetrowych, którą następnie rozszerzono na fabrykę w Dreźnie, główny ośrodek Infineona w zakresie przetwarzania płytek front-end.

Według firmy IHS Markit, Infineon jest największym na świecie dostawcą półprzewodników mocy o udziale w globalnym rynku wynoszącym około 18,5%.

źródło: EE Times, Electronics Weekly

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 20:07

Lightwave Logic has bought the polymer technology intellectual property assets of BrPhotonics Productos Optoelectrónicos of Brazil. The acquisition advances Lightwave Logic’s patent portfolio of electro-optic polymer technology with 15 polymer chemistry materials, devices, packaging and subsystems patents. It further strengthens the company’s design capabilities as it prepares to enter the 400Gbps integrated photonics marketplace. BrPhotonics’ intellectual property patent portfolio dovetails with Lightwave Logic’s development of 50Gbps packaged modulators as part of its P2IC platform to address 400Gbps datacenter and high-performance computing opportunities.

więcej na: www.electronicsweekly.com