Infineon zawarł partnerstwo z JD Group

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W ramach ogłoszonego przez firmy strategicznego partnerstwa Infineon Technologies dostarczać będzie chipy IoT chińskiej firmie z branży e-commerce - JD Group. Celem partnerstwa jest przyspieszenie wdrażania IoT na przykład w inteligentnych domach oraz pomoc w ulepszaniu platformy usług chmurowych realizowanych przez JD. Jako główny dostawca technologii Infineon zapewni również wsparcie techniczne przy między innymi tworzeniu urządzeń IoT oraz magazynowaniu i analizowaniu danych.

Infineon zawarł partnerstwo z JD Group

Rzecznik Infineona poinformował, że JD będzie wykorzystywać dostarczane układy w swoich produktach działających w obszarze Internetu Rzeczy - na przykład w usługach chmurowych, inteligentnych urządzeniach, takich jak inteligentne głośniki czy telewizory, a także w rozwiązaniach serwerowych. Technologia time-of-flight, czujniki radarowe i mikrofony Infineona zostaną wykorzystane do stworzenia połączonego ekosystemu.

JD.com to kanał, przy pomocy którego globalne marki docierają online do chińskich konsumentów. To największy chiński sprzedawca internetowy. Oprócz funkcjonowania w branży e-commerce, JD tworzy platformy technologiczne dla logistyki, przetwarzania w chmurze i dla rozwiązań określanych jako inteligentne. Po raz pierwszy poza Chinami, na początku sierpnia firma uruchomiła w indonezyjskiej Dżakarcie - jednej z największych aglomeracji świata - sklepy bez personelu.

Tego typu sklepy zaczęły działać najpierw w Pekinie, w październiku 2017 r. Wykorzystywane są w nich takie technologie, jak RFID, rozpoznawanie twarzy oraz rozpoznawanie obrazów. Kamery umieszczone w przestrzeni sklepów rozpoznają ruch klientów i generują mapy ich aktywności. Takie monitorowanie ruchu, wyboru produktów oraz analizowanie preferencji klientów i śledzenie ich zachowań zakupowych pozwala zarządzać zapasami oraz prezentowaniem informacji o produktach, a także optymalizować wszystkie aspekty funkcjonowania sklepu. JD obsługuje w Chinach 20 "bezzałogowych" sklepów.

Na zdjęciu: Adam White - Senior Vice President Global Sales of the Power Management & Multimarket Division w Infineon Technologies AG oraz Xianglong Su - General Manager of Intelligent Manufacturing Department, Electronics and Entertainment Group w firmie JD.

źródło: EE Times