Maleją wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Jak informuje SEMI, w Ameryce Północnej, w pierwszym kwartale 2019 r., zarejestrowano sekwencyjne oraz roczne spadki wartości rachunków wystawianych przez producentów sprzętu półprzewodnikowego. Amerykańscy producenci wyposażenia fabryk zaksięgowali na całym świecie około 13,79 mld dolarów. To kwota niższa o 8% niż notowana w kwartale poprzednim, kiedy to wyniosła blisko 14,96 mld dolarów, i o 19% mniejsza niż 16,99 mld sprzed roku.

Maleją wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników

W pierwszym kwartale 2019 r. wśród wszystkich regionów najwyższy sekwencyjny i roczny wzrost wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników odnotowano na Tajwanie - kwartalnie rachunki wzrosły o 36%, a rocznie aż o 68%, do 3,81 mld dolarów. Tajwan odzyskał wiodącą pozycję na rynku wyposażenia produkcyjnego dla branży półprzewodnikowej.

Na drugą pozycję spadła Korea, notując roczny spadek wartości zamówień na poziomie 54% oraz spadek sekwencyjny o 8%, do 2,89 mld dolarów. Z wartością 2,36 mld dolarów trzecie miejsce zajęły Chiny - sprzedaż spadła tu o 13% w stosunku do kwartału poprzedniego i o 11% w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Zestawienie przygotowane zostało wspólnie z organizacją Semiconductor Equipment Association of Japan (SEAJ), z wykorzystaniem danych pochodzących z ponad 80 światowych firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia fabryk wytwarzających półprzewodniki.

źródło: DigiTimes

Zobacz również