Firma Detla Electronics nawiązała współpracę z Microsoftem

| Gospodarka Projektowanie i badania

Delta Electronics, producent i dostawca rozwiązań energetycznych, oraz tajwański oddział Microsoftu nawiązali współpracę, która obejmuje implementację przez Deltę usług platformy Azure oraz dołączenie do projektu badawczo-rozwojowego z zakresu przetwarzania danych. Microsoft poinformował, że na okres 6 miesięcy wyśle do Delty zespół zajmujący się sztuczną inteligencją (AI), a następnie zastosuje się do rozwiązań opracowanych przez producenta.

Firma Detla Electronics nawiązała współpracę z Microsoftem

W ramach współpracy, Delta wykorzysta platformę Azure IoT i rozwiązania do operowania danymi w celu unowocześnienia inteligentnej produkcji. Firma będzie również korzystać z hybrydowej chmury obliczeniowej Azure w kierunku usprawnienia zarządzania globalnymi operacjami oraz jakością produktów i technologii automatyzacji budynków. Dzięki temu Delta stanie się pierwszą tajwańską firmą uczestniczącą w światowych projektach R&D z dziedziny AI prowadzonych przez Microsoft.

Yancey Hai, dyrektor generalny Delty wskazuje, że firma zebrała duże ilości danych z procesów produkcyjnych, a dzięki partnerstwu z Microsoftem nie musi zakładać własnych centrów danych do prowadzenia analiz obszernych zbiorów informacji.

źródło: DigiTimes

Zobacz również