Microsoft powiększa swój zespół R&D na Tajwanie

| Gospodarka Projektowanie i badania

Microsoft powiększa zespół w swoim centrum badawczo-rozwojowym sztucznej inteligencji (AI) na Tajwanie. Jego działania skoncentrują się na trzech obszarach, takich jak widzenie maszynowe, rozpoznawanie intencji użytkownika i zastosowanie AI w przemyśle. Firma zatrudnia na Tajwanie łącznie 600 pracowników, a w ośrodku AI ponad 100. Nie ujawniono o ile osób zwiększony zostanie zespół badawczy.

Microsoft powiększa swój zespół R&D na Tajwanie

Centrum R&D realizuje obecnie około 7 projektów obejmujących wspomniane trzy główne obszary. W segmencie widzenia maszynowego ośrodek współpracuje z kilkoma międzynarodowymi zespołami i posiada laboratoria w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Serbii, Japonii, Chinach i Brazylii, w których są opracowywane aplikacje do zarządzania liniami produkcyjnymi, barwieniem tkanin, ruchem drogowym, a także pracami rolniczymi.

Rozpoznawanie zamiarów użytkowników pozwoli na ustanowienie modelu opartego na ich preferencjach i intencjach, który posłuży do tworzenia aplikacji lepiej zaspokajających indywidualne potrzeby. Yu-Ting Kuo, wiceprezes wykonawczy Microsoft Taiwan Artificial Intelligence and Research Group wskazuje, że firma obecnie wykorzystuje te rozwiązania głównie w reklamie swojej wyszukiwarki Bing, ale chce ją zastosować do współpracy z innymi branżami.

źródło: DigiTimes

Zobacz również