Xerox zamierza kupić Hewletta-Packarda za 33,5 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Xerox Holdings spodziewa się, że planowane przejęcie producenta sprzętu komputerowego Hewlett-Packard (HP) przyniesie wzrost sprzedaży połączonych firm aż o 1,5 mld dolarów. Przedstawiająca te analizy prezentacja, skierowana do akcjonariuszy HP, odbyła się dwa tygodnie po tym jak Xerox ogłosił, że planuje skierować bezpośrednio do akcjonariuszy swoją ofertę wykupu firmy za 33,5 mld dolarów, w następstwie odmowy udostępnienia przez HP dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia analizy kondycji finansowej, prawnej i podatkowej przedsiębiorstwa (due diligence).

Xerox zamierza kupić Hewletta-Packarda za 33,5 mld dolarów

Xerox deklaruje, że wzrost przychodów do 1,5 mld dolarów można osiągnąć dzięki realizacji trzyletniego planu, który obejmuje strategię sprzedaży krzyżowej (cross-selling) i usprawnienie operacji. Firma twierdzi, że połączona spółka będzie dysponowała wolnymi przepływami pieniężnymi (Free Cash Flow) w wysokości ponad 4 mld dolarów w pierwszym roku przed osiągnięciem synergistycznych efektów połączenia.

W zeszłym miesiącu HP odrzucił ofertę Xeroxa w wysokości 22 dolarów na akcję, na którą składało się 17 dolarów w gotówce oraz 0,137 akcji firmy Xerox na każdą akcję HP, mówiąc, że oferta "znacznie zaniża wartość HP".

źródło: Reuters

Zobacz również