Oppo współpracuje z IIT Hyderabad

Oppo nawiązało współpracę z Indian Institute of Technology Hyderabad (IIT Hyderabad), w celu promowania wspólnych badań nad zaawansowanymi technologiami. W ciągu dwóch lat ta współpraca ma doprowadzić do zrealizowania wielu projektów. Opracowane zostaną nowe technologie w takich obszarach, jak przetwarzanie obrazu, baterie, sieć 5G, wydajność oprogramowania i sztuczna inteligencja (AI).

Posłuchaj
00:00

Sumohana S. Channappayya, dziekan wydziału R&D w IIT Hyderabad powiedział, że instytut chętnie współpracuje z OPPO India. Dzięki oferowanej wiedzy naukowej wspiera badania i rozwój nadchodzących technologii. Dodał, że współpraca z Oppo pomoże w opracowaniu lokalnych rozwiązań, które będą w stanie zaspokoić potrzeby indyjskich konsumentów, a także dokonać przełomu technologicznego na rynku.

Źródło: electronicsb2b

Powiązane treści
XIaomi i Oppo wyposażą smartfony w najnowsze układy Qualcomma
Intel otwiera w Indiach ośrodek R&D
Chiński producent smartfonów OPPO wchodzi na coraz więcej rynków europejskich
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Gospodarka
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Gospodarka
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów