Chiński producent smartfonów OPPO wchodzi na coraz więcej rynków europejskich

Chiński producent smartfonów OPPO zapowiedział, że będzie kontynuował swój szybki rozwój w Europie, na liście potencjalnych rynków umieszczając Niemcy, Rumunię, Bułgarię oraz Ukrainę. Według analiz Gartnera firma OPPO zajęła czwarte miejsce w globalnej sprzedaży smartfonów w ostatnim kwartale 2018 roku, ze sprzedażą 31,6 mln urządzeń i udziałem w rynku na poziomie 7,7%.

Posłuchaj
00:00

Wiceprezes OPPO Alen Wu powiedział podczas Mobile World Congress w Barcelonie, że od początku 2018 roku firma weszła na 10 nowych rynków, w tym na rynek hiszpański i brytyjski. OPPO było też jednym z wielu producentów, którzy zaprezentowali podczas tego wydarzenia swoje pierwsze urządzenia 5G.

Celem OPPO w Europie jest ugruntowanie postrzegania marki jako reprezentującej produkty o średniej i wyższej wartości, przy czym większość oferowanych urządzeń ma się mieścić w przedziale cenowym od 250 do 600 euro (285-685 dolarów).

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Firmy Huawei, Oppo, Vivo zmniejszają dostawy smartfonów o ponad 10%
Oppo współpracuje z IIT Hyderabad
XIaomi i Oppo wyposażą smartfony w najnowsze układy Qualcomma
Rynek smartfonów w I kwartale 2019 r. zanotował spadek sprzedaży
W Chinach wzrośnie zapotrzebowanie na procesory aplikacyjne
Słabnie sprzedaż smartfonów z Chin
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Produkcja elektroniki
Metale ziem rzadkich - najpotężniejsze narzędzie Chin w walce o dominację gospodarczą
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Konferencja
Hong Kong FinTech Week x StartmeupHK Festival 2026
Gospodarka
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów