Słabnie sprzedaż smartfonów z Chin

| Gospodarka Komunikacja

Według szacunków Digitimes Research chińscy producenci telefonów komórkowych w trzecim kwartale 2019 r. dostarczyli na całym świecie 180 mln smartfonów, co oznacza spadek o 2,5% w stosunku do kwartału poprzedniego i 5,3% w stosunku rocznym. Status najlepszego dostawcy w Chinach utrzymał Huawei i zdołał w trzecim kwartale zwiększyć swoje dostawy o współczynnik dwucyfrowy. Zdaniem analityków, to wynik słabnącego wpływu amerykańskiego zakazu handlu na zagraniczne dostawy i jednocześnie zmniejszającego się udział innych dostawców w rynku krajowym.

Słabnie sprzedaż smartfonów z Chin

Inni czołowi dostawcy - Xiaomi, Oppo i Vivo - zajmujący miejsca od drugiego do czwartego, odnotowali w trzecim kwartale sekwencyjne spadki dostaw - wzrosty sprzedaży za granicą zostały zredukowane przez spadki sprzedaży krajowej.

Oczekuje się, że w czwartym kwartale 2019 r. łączna wielkość dostaw smartfonów chińskich producentów zarejestruje spadek w porównaniu z rokiem 2018, ponieważ sprzedaż krajowa będzie nadal coraz mniejsza, a popyt z rynków zagranicznych nie będzie tak silny, jak w latach poprzednich, głównie ze względu na globalne osłabienie gospodarcze.

źródło: DigiTimes