Chińscy producenci wykorzystają w smartfonach układy Samsung Exynos

| Gospodarka Komunikacja

Według źródeł branżowych, jeden z czterech największych producentów telefonów w Chinach zdecydował się na zastosowanie układów Exynos, opracowanych przez firmę Samsung Electronics, do produkcji smartfonów obsługujących technologię 5G. Jeśli współpraca zostanie nawiązana, będzie to wielki przełom dla Samsunga próbującego wykorzystać zagraniczne rynki do sprzedaży swoich platform Exynos, od dawna ograniczonych wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Chińscy producenci wykorzystają w smartfonach układy Samsung Exynos

Rozwiązania SoC, które zapewnia Exynos 9630, mogą być bardziej konkurencyjne niż podobne układy 5G Qualcomma i MediaTeka. Koreańska firma twierdzi, że połączenie ich platformy SoC z modemem Exynos 5100 stanowi gotowe rozwiązanie, które można zastosować w produkcji smartfonów 5G średniej i wyższej klasy, działających poniżej pasma 6 GHz.

Niektórzy chińscy producenci telefonów komórkowych niechętnie wybierali mobilne SoC Samsunga, ponieważ chcieli uniknąć bezpośredniej konkurencji ze smartfonami koreańskiej firmy. Teraz jednak, ponieważ Samsung nie jest już w Chinach marką wiodącą, rozpoczęli próbną produkcję urządzeń 5G z wykorzystaniem układów Exynos.

źródło: DigiTimes