W Chinach wzrośnie zapotrzebowanie na procesory aplikacyjne

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Digitimes Research przewiduje, że w drugim kwartale bieżącego roku dostawy procesorów aplikacyjnych dla smartfonów (AP) wzrosną w Chinach sekwencyjnie o 34,6%, po spadku dostaw o 25,7%, który miał miejsce w pierwszym kwartale. Spoglądając na sprzedaż układów AP w stosunku rocznym, widać, że w pierwszym kwartale 2019 mamy do czynienia ze spadkiem dostaw o 7,1%, a dla kwartału drugiego Digitimes Research prognozuje spadek już tylko o 0,8%.

W Chinach wzrośnie zapotrzebowanie na procesory aplikacyjne

Według przeprowadzonych analiz, w całkowitej liczbie procesorów aplikacyjnych zamawianych przez chińskich dostawców smartfonów, rozwiązania oparte na technologii 7 nm w drugim kwartale po raz pierwszy stanowić będą ponad 10%. W tym samym czasie udział układów AP produkowanych przy użyciu procesu 28 nm będzie nadal malał, spadając poniżej 30%.

Digitimes Research oczekuje, że w Chinach wykorzystywanie w smartfonach akceleratorów sztucznej inteligencji (z wyłączeniem iPhone'ów Apple'a)  wzrośnie w drugim kwartale do 37,8% z poziomu 27,1% notowanego w pierwszym.

 

źródło: DigiTimes