wersja mobilna
Online: 744 Piątek, 2018.06.22

Biznes

Firmy Huawei, Oppo, Vivo zmniejszają dostawy smartfonów o ponad 10%

wtorek, 19 grudnia 2017 07:56

Według źródeł powiązanych z chińskimi dostawcami smartfonów, w tym z firmami Huawei, Oppo i Vivo, producenci realizują w czwartym kwartale 2017 roku o około 10% mniej dostaw smartfonów niż wynikałoby z pierwotnych zamówień dystrybutorów. Redukcja ta ma miejsce, ponieważ światowy popyt na smartfony stał się w ostatnim czasie słabszy niż oczekiwano. Doprowadziło to, tym samym, do wzrostu zapasów w kanałach dystrybucyjnych.

Niższe niż oczekiwano mają być również zamówienia od dystrybutorów kierowane do producentów w pierwszym kwartale 2018 r.

Wydaje się, że stabilną sprzedażą swoich smartfonów, jako jeden z niewielu producentów, cieszy się nadal firma Xiaomi Technology. W trzecim kwartale 2017 r. firmie Xiaomi udało się zostać największym sprzedawcą smartfonów w Indiach, po wyprzedzeniu Samsunga.

Huawei jest trzecim co do wielkości sprzedawcą smartfonów na świecie, promującym swoje produkty w Ameryce Północnej poprzez współpracę z lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Jeśli chodzi o Indie, Huawei stoi obecnie w obliczu ostrej konkurencji ze strony Xiaomi, Oppo i Vivo. W 2018 r. Huawei ma przeprowadzić kampanię mającą na celu zwiększenie obecności firmy na rynku indyjskim.

Firma Oppo odnotowała ostatnio w kanałach detalicznych i sklepach stacjonarnych w Chinach spadek sprzedaży, dlatego skupiła się na sprzedaży internetowej i nawiązała współpracę z dostawcami usług e-commerce, takimi jak Amazon czy Flipkart. Sprzedaż produktów firmy w Indiach nadal notuje dobre wyniki, lepsze niż uzyskiwane przez sprzedawcę lokalnego - Micromax.

źródło: DigiTimes

 

World News 24h

piątek, 22 czerwca 2018 18:00

Speculation has been circulating that Qualcomm will return to TSMC for 7nm. Industry sources believe that the foundry with its 7nm FinFET process node will win back its major contract with the US chip vendor at the end of 2018 or early 2019. Qualcomm will place orders for its next-generation Snapdragon 800 chip series with TSMC given the foundry's more competitive 7nm node manufacturing, according to the sources. Qualcomm will also have TSMC fabricate its 5G modem chips, said the sources. TSMC had long been Qualcomm's foundry partner before Samsung won 14nm and 10nm Snapdragon chip orders. Qualcomm started to partner with TSMC in the development of 65nm chips in 2006, and the pair extended their collaboration to 45nm and 28nm process manufacturing.

więcej na: www.digitimes.com