wersja mobilna
Online: 434 Czwartek, 2018.03.22

Biznes

Firmy Huawei, Oppo, Vivo zmniejszają dostawy smartfonów o ponad 10%

wtorek, 19 grudnia 2017 07:56

Według źródeł powiązanych z chińskimi dostawcami smartfonów, w tym z firmami Huawei, Oppo i Vivo, producenci realizują w czwartym kwartale 2017 roku o około 10% mniej dostaw smartfonów niż wynikałoby z pierwotnych zamówień dystrybutorów. Redukcja ta ma miejsce, ponieważ światowy popyt na smartfony stał się w ostatnim czasie słabszy niż oczekiwano. Doprowadziło to, tym samym, do wzrostu zapasów w kanałach dystrybucyjnych.

Niższe niż oczekiwano mają być również zamówienia od dystrybutorów kierowane do producentów w pierwszym kwartale 2018 r.

Wydaje się, że stabilną sprzedażą swoich smartfonów, jako jeden z niewielu producentów, cieszy się nadal firma Xiaomi Technology. W trzecim kwartale 2017 r. firmie Xiaomi udało się zostać największym sprzedawcą smartfonów w Indiach, po wyprzedzeniu Samsunga.

Huawei jest trzecim co do wielkości sprzedawcą smartfonów na świecie, promującym swoje produkty w Ameryce Północnej poprzez współpracę z lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Jeśli chodzi o Indie, Huawei stoi obecnie w obliczu ostrej konkurencji ze strony Xiaomi, Oppo i Vivo. W 2018 r. Huawei ma przeprowadzić kampanię mającą na celu zwiększenie obecności firmy na rynku indyjskim.

Firma Oppo odnotowała ostatnio w kanałach detalicznych i sklepach stacjonarnych w Chinach spadek sprzedaży, dlatego skupiła się na sprzedaży internetowej i nawiązała współpracę z dostawcami usług e-commerce, takimi jak Amazon czy Flipkart. Sprzedaż produktów firmy w Indiach nadal notuje dobre wyniki, lepsze niż uzyskiwane przez sprzedawcę lokalnego - Micromax.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

środa, 21 marca 2018 19:59

Marvell announced that it is launching innovative NVM Express (NVMe)-based chipset solutions that will accelerate the time to market for application-optimized data center SSD implementations. These new, highly-versatile building blocks can optimally address current and emerging workload storage requirements, spanning capacity, latency, performance, power and cost, to enable tailored SSD solutions for specific cloud and enterprise workloads.

więcej na: www.prnewswire.com