Huawei inwestuje 1,2 miliarda randów w kampus w Johannesburgu

| Gospodarka Artykuły

Globalny gigant telekomunikacyjny Huawei tworzy nowy kampus w Republice Południowej Afryki. Ośrodek, który ma powstać w północnej części Sandton w Johannesburgu, będzie dysponował 18 budynkami przeznaczonymi dla różnych wydziałów. Kampus będzie funkcjonował pod nazwą Huawei Office Park. Chińska firma elektroniczna zainwestowała w nową lokalizację około 100 milionów dolarów, czyli 1,2 miliarda randów. Środki te wydatkowane są na zakup i remont nieruchomości.

Huawei inwestuje 1,2 miliarda randów w kampus w Johannesburgu

Istnieją plany, by z czasem do kampusu wprowadziły się wszystkie trzy grupy biznesowe Huaweia. Obecnie konsumenckie grupy biznesowe - Innovation Center i Open Lab nadal mają siedzibę w Vunani Office Park w Sandton, a korporacyjna grupa biznesowa znajduje się w Bryanston.

W 2016 roku Huawei zainwestował 5 milionów dolarów (około 62 miliony randów) w centrum innowacji z Departamentem Telekomunikacji i Usług Pocztowych. Chińska firma stworzyła także pierwsze w Afryce laboratorium - Huawei Open Lab. Ponadto Chińczycy zainwestowali w umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez swoje centrum szkoleniowe, które przeszkoliło już 20 tys. osób.

Huawei zatrudnia bezpośrednio 1065 pracowników i około 5000 osób poprzez podwykonawców.

źródło: Business Report

Zobacz również