Huawei zainwestuje w Europie 50 mln dolarów

| Gospodarka Projektowanie i badania

Podczas konferencji Huawei eco-Connect Europe 2018 w Rzymie, Wu Mo - dyrektor Huawei OpenLab w Europie Zachodniej, zapowiedział utworzenie na terenie Europy trzech nowych centrów badawczo-rozwojowych. Na działalność tych ośrodków Huawei chce przeznaczyć 50 mln dolarów w ciągu trzech lat.

Huawei zainwestuje w Europie 50 mln dolarów

Na całym świecie Huawei ma obecnie 11 ośrodków OpenLab. Jeszcze w bieżącym roku firma chce ukończyć budowę OpenLabu w Ismaning, w regionie Monachium. Działalność nowego laboratorium w Niemczech skoncentrowana ma być na Przemyśle 4.0 i Smart Manufacturingu. Będzie to kolejny tego typu obiekt chińskiej firmy w Europie. Podobne centra Huawei otworzył w 2016 roku w samym Monachium oraz w roku 2017 - w Paryżu. Ich celem jest wzmocnienie współpracy w zakresie innowacji oraz tworzenia rozwiązań we współpracy z klientami i partnerami.

- Misją naszych OpenLabów w Europie Zachodniej jest zbudowanie platformy cyfrowej dla inteligentnych miast, przemysłu produkcyjnego i handlu detalicznego. Ponadto chcemy udostępniać zasoby Huawei w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w celu ułatwienia naszym partnerom rozwoju różnorodnych i inteligentnych rozwiązań, w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki temu możliwie jest stworzenie w pełni połączonego, inteligentnego świata - powiedział Wu Mo, dyrektor OpenLab Huawei w Europie Zachodniej.

Globalny program OpenLab

Program OpenLab jest zgodny ze strategią Huawei Enterprise Business Group "Platforma + Ekosystem". Koncentruje się ona na współpracy z partnerami i klientami w celu opracowania innowacyjnych, zróżnicowanych i wiodących w branży rozwiązań, które umożliwiają tworzenie otwartych, elastycznych, wszechstronnych i bezpiecznych platform napędzających cyfrową transformację przedsiębiorstw. Huawei w tej strategii koncentruje się na wdrożeniu wspólnych innowacji i rozszerzeniu ekosystemu pod względem partnerstw branżowych i biznesowych oraz platform programistycznych i społeczności open source.

W 2018 roku Huawei przeznaczył na rozwój około 2 mln dolarów i zachęcał partnerów do tworzenia rozwiązań przemysłowych opartych na black-land - platformie cyfrowej Huawei enablement. W dwóch OpenLabach w Europie Zachodniej firma opracowała liczne, wspólne rozwiązania i wprowadziła je na rynek z ponad 40 partnerami z całego świata - m.in. firmami SAP i  Accenture, a także start-upami Malong i Hanshow. Huawei współpracuje również z firmą Altair w celu zbudowania wspólnego, chmurowego rozwiązania symulacyjnego R&D. Z kolei z firmą Wipro chce stworzyć inteligentny łańcuch dostaw.

źródło: Huawei