Huawei chce być wart 100 miliardów dolarów

| Gospodarka Artykuły

Firma Huawei przedstawiła ambitny plan - w ciągu najbliższych dwóch lat chce stać się gigantem o wartości 100 miliardów dolarów. W wywiadzie dla TechRadar Pro, Qui Heng - prezes Enterprise Business Marketing firmy Huawei Technologies - przybliżył nieco jak chińska firma zamierza osiągnąć tę wartość na dwa lata przed wcześniej planowanym terminem. 100 miliardów to także liczba aktywnych połączeń, których Huawei spodziewa się, gdy powszechnie wprowadzony zostanie standard 5G.

Huawei chce być wart 100 miliardów dolarów

W 2010 r. firma sprzedała produkty i usługi o wartości 28,3 mld dolarów, a rok później zaprezentowała strategię "cloud-pipe-device" zawierającą plan osiągnięcia dwunastocyfrowych przychodów do roku 2021. Wtedy Huawei był 10 wśród największych sprzedawców urządzeń przenośnych, daleko od takich firm, jak Nokia, RIM, Motorola, Sony Ericsson czy HTC.

W ciągu kilku lat Huawei pokonał ich wszystkich, stając się za Samsungem drugim co do wielkości producentem urządzeń z Androidem. Mimo, że urządzenia te przynoszą świetne wyniki w zakresie przychodów, to nie można tego powiedzieć o marżach i zyskach, dlatego Huawei stara się wzmocnić istniejące partnerstwa i poszukuje nowych.

Dla realizacji planów przedstawionych w roku 2011 partnerska współpraca jest najważniejsza. Obecnie firma ma 12 tys. partnerów handlowych i 4000 partnerów usługowych, a wśród klientów blisko 40% to firmy z listy Fortune 500, w tym 45 z listy Fortune 100.

źródło: TechRadar

Zobacz również