Huawei i SMA liderami rynku inwerterów fotowoltaicznych

Według publikacji firmy analitycznej IHS Markit w 2016 roku na pozycji globalnych liderów wśród dostawców inwerterów fotowoltaicznych znalazły się firmy Huawei i SMA. Mimo ekspansji producentów chińskich firma SMA utrzymała pozycję globalnego lidera pod względem wartości sprzedaży. Dostawcy z Chin wyprzedzili niemiecką firmę w zakresie wolumenu sprzedaży. Tu na miejscu pierwszym w roku 2016, podobnie jak rok wcześniej, znalazł się Huawei, który w rankingu wartości sprzedaży jest drugi, zaraz za firmą SMA.

Posłuchaj
00:00

Pod względem sprzedaży za 2016 r. na pozycji trzeciej notowany jest izraelski SolarEdge, oferujący produkty przeznaczone dla małych instalacji fotowoltaicznych. Na kolejnych miejscach rankingu IHS znaleźli się: chiński Sungrow, japoński TMEIC, ABB, producent mikroinwerterów Enphase Energy, Schneider Electric, Omron i Fronius. W rankingu dotyczącym potencjału sprzedanych inwerterów za Huaweiem uplasowali się Sungrow, SMA, TMEIC, ABB, Sineng, TBEA, Schneider Electric, General Electric oraz SolarEdge.

źródło: gramwzielone.pl

Powiązane treści
Huawei inwestuje 1,2 miliarda randów w kampus w Johannesburgu
Huawei chce być wart 100 miliardów dolarów
Huawei buduje w Guizhou centrum magazynowania danych
Huawei twierdzi, że pokonał Apple'a w zakresie wielkości globalnej sprzedaży
Powstała największa na świecie instalacja OPV
Niemieckie elektrownie fotowoltaiczne generują więcej energii niż siłownie jądrowe
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów