Google przeznaczy 10 mld dolarów na przyspieszenie digitalizacji w Indiach

| Gospodarka Aktualności

Google zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat wyda w Indiach około 10 miliardów dolarów na m.in. inwestycje kapitałowe, co oznacza największe jak dotąd zaangażowanie na tym kluczowym rynku wzrostowym. Inwestycje będą realizowane za pośrednictwem tak zwanego funduszu digitalizacji, co podkreśla koncentrację Google'a na szybkim wzroście w zakresie aplikacji i platform programowych w Indiach - obecnie jednym z największych rynków usług internetowych na świecie.

Google przeznaczy 10 mld dolarów na przyspieszenie digitalizacji w Indiach

Sundar Pichai, CEO firmy Alphabet, powiedział, że Google chce przyspieszyć rozwój Internetu w Indiach, gdzie jest obecnie ponad 500 mln aktywnych użytkowników, a także pomóc w zdobyciu kolejnych 500 mln odbiorców. Oprócz inwestycji za pośrednictwem funduszu, Google skoncentruje się również na takich obszarach, jak sztuczna inteligencja i edukacja w Indiach.

Firma Google dokonała już bezpośrednich i pośrednich inwestycji w indyjskie start-upy, takie jak wykorzystujący aplikacje internetowe lokalny dostawca Dunzo.

Urodzony w Indiach Sundar Pichai dołączył do Google'a w 2004 roku i jest powszechnie uznawany za twórcę przeglądarki Chrome. W ubiegłym roku zastąpił współzałożyciela firmy Larry'ego Page'a jako dyrektor generalny spółki Alphabet Inc.

źródło: Reuters