Tesla obniża cenę SUV-a Model Y SUV, ponieważ pandemia ciąży na sektorze motoryzacyjnym

| Gospodarka Aktualności

Zaledwie cztery miesiące po premierze Tesla obniżyła cenę swojego SUV-a Model Y o 3000 USD. Amerykański producent stara się w ten sposób utrzymać tempo sprzedaży w okresie pandemii COVID-19. Ta obniżka jest następstwem majowej redukcji cen Tesli Model 3, Model X i Model S.

Tesla obniża cenę SUV-a Model Y SUV, ponieważ pandemia ciąży na sektorze motoryzacyjnym

W bieżącym miesiącu firma kierowana przez Elona Muska ogłosiła mniejszy niż oczekiwano spadek dostaw samochodów w drugim kwartale, czyli osiągnęła dobre wyniki pomimo pandemii, która dotknęła światowy przemysł samochodowy.

Zgodnie ze stroną internetową producenta cena Modelu Y zaczyna się teraz od 49990 USD - o prawie 6% mniej niż poprzednia cena 52990 USD.

Firma rozpoczęła dostawy modelu Y w marcu, obiecując długo oczekiwany crossover, który zmierzy się z konkurencją ze strony wprowadzających elektrycznych rywali europejskich producentów samochodów, takich jak Volkswagen.

W kwietniu Tesla informowała, że model Y był już opłacalny, osiągając zysk w pierwszym kwartale sprzedaży - po raz pierwszy w 17-letniej historii firmy.

źródło: Reuters

Zobacz również