Tesla i Panasonic zawarły trzyletnią umowę dotyczącą baterii

| Gospodarka Zasilanie

Tesla zawarła trzyletnią umowę handlową z japońską firmą Panasonic dotyczącą produkcji i dostaw ogniw litowo-jonowych do zakładu Gigafactory, zlokalizowanego w Nevadzie. Według źródeł, firmy prowadzą rozmowy w sprawie rozwoju wspólnego przedsięwzięcia joint venture. Panasonic ogłosił, że pracuje razem z Teslą nad akumulatorami nowej generacji, prawdopodobnie o zwiększonej pojemności.

Tesla i Panasonic zawarły trzyletnią umowę dotyczącą baterii

Umowa została zawarta w ubiegłym tygodniu, ale efektywnie obowiązuje od 1 kwietnia 2020 roku. Są w niej określone warunki zobowiązań Panasonica - dotyczących zdolności produkcyjnych oraz Tesli - związanych z wartością zakupów w ciągu dwóch pierwszych lat obowiązywania kontraktu. Tesla zmieniła również ogólne warunki współpracy z firmą Panasonic, według których zostanie ona zakończona 10 lat po osiągnięciu przez japońską spółkę określonych etapów produkcji.

Obecnie Panasonic nie jest już wyłącznym dostawcą akumulatorów dla firmy Tesla. W zeszłym miesiącu Tesla odnotowała trzeci z rzędu kwartalny zysk, mimo ekonomicznych skutków pandemii, zaskakując tym inwestorów.

źródło: Reuters

Zobacz również