Advantech razem z Heroic Faith stworzył system monitorowania płuc

| Gospodarka Aktualności

Producent komputerów przemysłowych Advantech we współpracy ze start-upem medycznym Heroic Faith Medical Science tworzy system monitorowania płuc wykorzystujący sztuczną inteligencję. Rozwiązanie to ma określać obecny stan płuc pacjenta poprzez ich nasłuchiwanie.

Advantech razem z Heroic Faith stworzył system monitorowania płuc

System jest zautomatyzowanym elektronicznym urządzeniem składającym się z opracowanego przez firmę komputera Advantech Edge Computing USM-500 oraz kilku 8-calowych tabletów medycznych AIM-75H tej firmy, które są instalowane obok łóżek. Do każdego pacjenta dołączany jest czujnik w celu monitorowania jego dźwięku oddechowego i wykrywania wszelkich nieprawidłowości. Wyniki są wyświetlane w spektrogramach do interpretacji wykorzystującej algorytmy AI.

USM-500 spełnia wymagania normy IEC 60601-1-2 i wspiera procesy obliczeniowe opierające się o sztuczną inteligencję. Urządzenie to wyposażono w procesor Intel Core i7 z zestawem narzędzi Intel Distribution of OpenVINO. Ponadto Advantech dostarczył rozwiązania oparte o sztuczną inteligencje, aby pomóc Heroic Faith w opracowaniu zaawansowanych algorytmów.

System może jednocześnie monitorować oddech 24 pacjentów i umożliwia lekarzom zdalne diagnozowanie chorób układu oddechowego osób z koronawirusem bez ryzyka zakażenia.

źródło: Digitimes

Zobacz również