Advantech i Interlatin tworzą w Meksyku spółkę joint venture

| Gospodarka Aktualności

Advantech ogłosił powstanie w Meksyku spółki zależnej joint venture, którą utworzył z głównym partnerem z branży IPC - mającą siedzibę na Tajwanie firmą Interlatin. Advantech i Interlatin będą miały odpowiednio 60 i 40% udziałów nowej spółki. Wspólne przedsięwzięcie funkcjonuje od 1 lipca 2020 r., a nowe biura zostaną utworzone w Guadalajarze i w Meksyku.

Advantech i Interlatin tworzą w Meksyku spółkę joint venture

Advantech wybrał Interlatin jako partnera JV, by rozszerzyć swoją działalność w Meksyku, korzystając z lokalnych połączeń i zasobów firmy Interlatin oraz swojego doświadczenia w produkcji elektroniki, systemów motoryzacyjnych i transportowych, a także w obsłudze dużych lokalnych klientów i rozległych projektów. Interlatin jest partnerem handlowym Advantecha od 2010 roku, a w Meksyku ma długą tradycję w dziedzinie automatyki przemysłowej.

- W ramach wspólnego przedsięwzięcia, chcielibyśmy rozwijać lokalizację marki Advantech Mexico, a także wykorzystywać trendy w IoT w Ameryce Łacińskiej, aby wejść do sektora zastosowań przemysłowych, takich jak inteligentne miasta i inteligentne sklepy - powiedział Vincent Chang, dyrektor sprzedaży Industrial IoT Group of Advantech w regionie AIntercon.

- Advantech Mexico skoncentruje się na rozwiązaniach dla branż, takich jak motoryzacja, produkcja półprzewodników, środowisko i energia, transport i edukacja. Obecnie Interlatin przenosi część swoich pracowników do nowo utworzonej spółki zależnej joint venture, która później rozpocznie rekrutację nowych pracowników do działów sprzedaży i marketingu. W dłuższej perspektywie będziemy dążyć do utworzenia w pełni funkcjonalnej spółki, która ma takie działy, jak sprzedaż, marketing, wsparcie techniczne, logistyka, finanse, zasoby ludzkie i obsługa klienta - powiedział Alvaro Romo, dyrektor zarządzający Advantech Mexico.

źródło: DigiTimes

Zobacz również