Kinsus przejmuje fabrykę CPT

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Producent substratów IC - Kinsus Interconnect Technology - ujawnił, że nabył fabrykę i powiązane urządzenia od zbankrutowanego Chunghwa Picture Tubes (CPT) za 1,5 mld NT (50,8 miliona USD). Oczekuje się, że Kinsus wykorzysta fabrykę do zwiększenia zdolności produkcyjnych głównie w zakresie substratów ABF, których podaż jest ograniczona w związku z szybko rosnącym popytem.

Kinsus przejmuje fabrykę CPT

Dostosowując sprzęt produkcyjny do substratów ABF oraz inwestując 1 mld NT w zwiększenie zdolności produkcyjnej, miesięczna wydajność firmy Kinsus wzrośnie do 12 mln podłoży ABF. Firma planuje dalsze zwiększenie miesięcznych mocy wytwórczych do 16 mln podłoży w 2021 roku.

Według źródeł branżowych największym klientem na substraty ABF do pakowania FPGA jest Xilinx. Kinsus pozyskał zamówienia na substraty ABF od kolejnych klientów, w tym firm Broadcom i Nvidia.

Jak podają źródła, Kinsus Interconnect Technology ma obecnie około 6% udziału w globalnym rynku substratów ABF, a 30-40% jego podłoży ABF jest używanych do pakowania układów scalonych do komputerów PC, serwerów i sprzętu sieciowego oraz komunikacyjnego.

źródło: DigiTimes

Zobacz również