Chiński przemysł projektowania układów scalonych wygeneruje w 2020 roku ponad 350 mld CNY

| Gospodarka Aktualności

Prognozuje się, że chiński przemysł projektowania układów scalonych wygeneruje w 2020 r. ponad 350 mld CNY (51,1 mld USD) sprzedaży, co daje CAGR na poziomie 22% w latach 2016-2020 - czyli ramach czasowych chińskiego 13. planu pięcioletniego. Kraj nadal jest w dużym stopniu uzależniony od dostaw chipów spoza Chin, ale rozwój segmentu ASIC jest stosunkowo dojrzały.

Chiński przemysł projektowania układów scalonych wygeneruje w 2020 roku ponad 350 mld CNY

W przypadku czternastego chińskiego planu pięcioletniego, obejmującego lata 2021-2025, osiągnięcie niezależności technologicznej pozostaje głównym celem chińskiego przemysłu projektowania układów scalonych, w obliczu napięć handlowych między USA a Chinami. Rozwój chipów IoT i architektur open source będzie kluczowym kierunkiem. Kluczową strategią - w odpowiedzi na wojnę handlową z USA - stanie się również stworzenie własnych zdolności produkcyjnych IC.

Oczekuje się, że do końca 2020 r. liczba chińskich firm projektujących układy scalone przekroczy 2000, prawie dwukrotnie więcej niż w 2015 r. Wiele wysiłków poświęcono układom ASIC do komunikacji mobilnej i aplikacji sztucznej inteligencji, podczas gdy podaż układów, takich jak jednostki CPU i GPU, nadal w dużym stopniu polega na imporcie.

Digitimes Research uważa, że ​​amerykańska strategia ograniczania dostaw chipów do Chin zachęci Państwo Środka do podjęcia wysiłków w celu stworzenia lokalnych linii produkcji chipów. Promowanie architektur open source przyniesie Chinom korzyści w zakresie rozwoju układów IoT i pomoże im osiągnąć stan niezależności technologicznej.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie