Aaeon razem z Nanjing Enbo opracowali system monitorowania pożarów lasów

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Aaeon Technology współpracował z chińską firmą Nanjing Enbo Technology nad technologią opartą o sztuczną inteligencję do monitorowania pożarów lasów. Dzięki w pełni obrotowym teleobiektywom IP, pożar można wykryć na niewielkim obszarze dwóch metrów kwadratowych w odległości do pięciu kilometrów. Obrazy źródeł ognia i pożarów są następnie porównywane w celu analizy i interpretacji w systemie informatycznym.

Aaeon razem z Nanjing Enbo opracowali system monitorowania pożarów lasów

Jak informuje Aaeon, w rozwiązaniu przyjęto architekturę przetwarzania brzegowego, aby transmisja danych była bardziej wydajna. Technologia Edge Computing pomaga odfiltrować większość obrazów i materiałów filmowych i przesyła tylko te treści, które nadają się do porównania i interpretacji przez sztuczną inteligencję.

Rozwiązanie może również monitorować prędkość i kierunek rozprzestrzeniania się ognia oraz przewidywać kierunek, w którym będzie podążać. Aaeon dodaje, że rozwiązanie uzyskało certyfikat Intel IoT Developer Kit.

Jak dotąd w lasach we wschodnich i południowo-wschodnich Chinach przyjęto ponad 500 zestawów tego rozwiązania, co pomogło zmniejszyć ryzyko wybuchu pożaru. Kraj planuje w przyszłym roku zainstalować kolejne 100 takich zestawów w innych lasach.

źródło: Digitimes

Zobacz również