Technologia AI kluczem do rozwoju tajwańskiego przemysłu IC

| Gospodarka Aktualności

Według Nicky'ego Lu, prezesa firmy Etron Technology rozwój technologii związanej ze sztuczną inteligencją (AI) będzie miał kluczowe znaczenie dla tajwańskich producentów chipów w budowaniu kolejnego czynnika wzrostu. Technologia AI może także pomóc w zwiększeniu konkurencyjności dla tajwańskiego przemysłu półprzewodników, w stosunku do swoich odpowiedników w Chinach i Korei Południowej.

Technologia AI kluczem do rozwoju tajwańskiego przemysłu IC

Rządy Chin, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych zwiększyły swoje nakłady w ramach wsparcia dla krajowych producentów chipów. Tajwański sektor półprzewodników za pięć lat będzie musiał stawić czoła rosnącej konkurencji na rynku globalnym.

Obecna pandemia nieoczekiwanie postawiła tajwański sektor produkcji chipów w korzystnej sytuacji. Rok 2021 będzie nadal pomyślnym okresem dla wielu producentów półprzewodników. Opracowanie zintegrowanych układów AI (AI-on-chip ze zintegrowaną pamięcią, układami logicznymi i innymi urządzeniami) będzie wyzwaniem, ale i kluczem do konkurencyjności tajwańskiego przemysłu półprzewodników.

Prezes wskazuje, że Etron będzie ulepszać swoje rozwiązania AI w ciągu najbliższych pięciu lat, koncentrując się na szerokim zakresie zastosowań, w tym edukacji, opiece zdrowotnej i innych.

Etron jest tajwańskim producentem chipów, specjalizującym się w peryferiach do komputerów PC oraz rozwiązaniach komunikacyjnych i w elektronice użytkowej.

źródło: Digitimes

Zobacz również