Photon Energy podłączył do węgierskiej sieci pierwsze dwie elektrownie fotowoltaiczne

| Gospodarka Zasilanie

Photon Energy Solutions, czyli węgierska spółka zależna Photon Energy, ukończyła budowę i podłączyła do sieci dwie wybudowane w mieście Püspökladány na Węgrzech elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,8 MWp. W tej samej lokalizacji prowadzone są zaawansowane prace budowlane na obszarze kolejnych ośmiu elektrowni PV o łącznej mocy 11,3 MWp.

Photon Energy podłączył do węgierskiej sieci pierwsze dwie elektrownie fotowoltaiczne

Przyłączenie do sieci sześciu elektrowni PV ma nastąpić pod koniec października 2020 r., a dwie kolejne mają zostać oddane do użytku pod koniec listopada 2020 r. Wszystkie nowe aktywa zwiększą zatem do końca 2020 r. łączną, zainstalowaną moc elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech do 49,1 MWp. Globalna moc całego portfolio elektrowni własnych grupy urośnie z kolei do 88,6 MWp.

Dwie nowe farmy PV zajmują powierzchnię 4,3 ha i są podłączone do sieci E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać około 4,1 GWh energii elektrycznej rocznie.

Grupa będzie obsługiwać nowe elektrownie za pośrednictwem dwóch spółek projektowych, będących w całości jej własnością, z których każda posiada licencję METÁR. Licencje te uprawniają każdą elektrownię do taryfy gwarantowanej (w postaci sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot plus kontraktu na różnicę) w wysokości 33360 HUF za MWh (ok. 93 EUR za MWh). Obie elektrownie mają prawo do maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej około 38400 MWh na koncesję w okresie 17 lat i 11 miesięcy. Oczekuje się, że łączne roczne przychody obu elektrowni wyniosą 380 tys. EUR.

źródło: Photon Energy

Zobacz również