Producenci pamięci odnotowali w listopadzie wzrost przychodów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Producenci pamięci z siedzibą na Tajwanie, tacy jak Adata, Apacer Technology i Innodisk, w listopadzie tego roku odnieśli sukces, odnotowując wzrost przychodów. Adata wygenerowała przychody w wysokości 3,12 mld NT (110,62 mln dolarów), co oznacza wzrost o 8,1% w porównaniu miesięcznym. W pierwszych 11 miesiącach tego roku firma odnotowała 29,28 mld NT przychodu, co oznacza wzrost o 26,4% rok do roku.

Producenci pamięci odnotowali w listopadzie wzrost przychodów

Adata w październiku tego roku osiągnęła zysk netto w wysokości 191 mln NT w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk netto za wrzesień i październik wyniósł łącznie 315 mln NT, czyli o prawie 740% więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku.

Apacer wygenerował w listopadzie przychody w wysokości 643 mln NT, co oznacza wzrost o 14,3% w ujęciu sekwencyjnym. Łącznie przychody firmy za ten rok, liczone do listopada, wyniosły 6,56 mld NT, co oznacza spadek o 4,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Firma pracuje w kierunku poprawy zysków pod kątem rentowności. Niedawno nawiązała współpracę z AOpen w celu opracowania rozwiązań do zdalnego zarządzania urządzeniami. Oba podmioty włączyły się również w łańcuch dostaw komponentów do ładowania pojazdów elektrycznych.

Firma Innodisk, specjalizująca się w przemysłowych układach flash, odnotowała w listopadzie nieznaczny wzrost przychodów do 549 mln NT, czyli o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Producent chipów DRAM, firma Nanya Technology, w listopadzie 2020 r. odnotował sekwencyjnie wzrost przychodów o 2,1% i o 14,9% w stosunku rocznym, do prawie 4,9 mld NT dolarów. Przychody za pierwsze 11 miesięcy tego roku wyniosły 55,93 mld NT dolarów, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do roku poprzedniego.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie