Micron dostarcza 176-warstwowe układy 3D NAND flash

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Micron Technology rozpoczęła masowe dostawy układów 3D NAND flash, które według producenta jako pierwsze na świecie składają się ze 176-warstw. Micron twierdzi, że ​​jego nowa 176-warstwowa technologia i zaawansowana architektura stanowią przełom, umożliwiający ogromny wzrost wydajności pamięci masowych wykorzystywanych w centrach danych, inteligentnych urządzeniach brzegowych i mobilnych.

Micron dostarcza 176-warstwowe układy 3D NAND flash

W porównaniu z poprzednią generacją pamięci 3D NAND Microna, pamięć 176-warstwowa o ponad 35% poprawia zarówno opóźnienie odczytu, jak i zapisu. Mając o około 30% mniejszy rozmiar niż najlepsza w swojej klasie konkurencyjna oferta, zwarta konstrukcja Microna jest idealna do rozwiązań o małej dostępnej przestrzeni.

Piąta generacja pamięci 3D NAND firmy Micron charakteryzuje się maksymalną szybkością transferu danych wynoszącą 1600 megatransferów na sekundę (MT/s) na łączu Open NAND Flash Interface (ONFI), co oznacza wzrost o 33%. Zwiększona prędkość ONFI prowadzi do szybszego uruchamiania systemu i wydajności aplikacji. W zastosowaniach motoryzacyjnych prędkość ta zapewni niemal natychmiastowe czasy reakcji systemów w pojazdach, poprawiając wrażenia użytkownika.

Zdaniem Microna, wraz ze spowolnieniem działania prawa Moore'a to innowacyjność 3D NAND będzie miała kluczowe znaczenie dla spełnienia przez ​​branżę rosnących wymagań dotyczących przetwarzania danych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również