Micron rozszerzy w Indiach zespół R&D

| Gospodarka Projektowanie i badania

Według źródeł, Micron Technology, w związku z pozytywnym nastawieniem do indyjskiego sektora IT, planuje w tym regionie otworzyć ośrodek R&D i rozszerzyć tam współpracę w zakresie przemysłowo-uniwersyteckim. Dyrektor generalny indyjskiej jednostki Microna - Anand Ramamoorthy wskazuje, że firma ma w planach w ciągu najbliższych trzech lat rozszerzenie swojego lokalnego zespołu do 5 tys. pracowników.

Micron rozszerzy w Indiach zespół R&D

We wrześniu 2018 roku Micron ogłosił, że zainwestuje 3 mld dolarów w jednostkę zlokalizowaną w Hyderabad, w indyjskim stanie Telangana, w ramach rozszerzenia działalności poza region Azji. Dodatkowo źródła wskazują, że firma wzmacnia również współpracę ze społecznością akademicką w zakresie zaawansowanych badań, edukacji i nowych rozwiązań technologii pamięci.

Mimo wszystko Micron nadal nie ma zamiaru uruchamiać  w Indiach linii produkcji pamięci. Firma podkreśla, że w dłuższej perspektywie istnieje szansa na rozwinięcie łańcucha dostaw półprzewodników w regionie. Przedsiębiorstwo będzie nadal kalkulować możliwość uczynienia Indii regionem produkcyjnym chipów. Obecnie nie podjęto żadnej decyzji w tej sprawie.

źródło: Digitimes