Micron zamknie jednostkę DRAM w Szanghaju

| Gospodarka Aktualności

Amerykański producent pamięci Micron Technology ujawnił, że do końca tego roku zamknie swoją jednostkę projektującą układy DRAM, działającą w Szanghaju. 150 chińskich inżynierów zostanie poproszonych o przeniesienie się do Stanów Zjednoczonych lub Indii. Micron zlikwiduje DRAM Engineering Group w Shanghai Design Center, a centrum skupi się na rozwoju technologii NAND i SSD.

Micron zamknie jednostkę DRAM w Szanghaju

W artykule South China Morning, powołującym się na źródła wewnętrzne, podano, że plan został ogłoszony wewnętrznie w zeszłym miesiącu, a decyzja została podjęta z powodu "historycznej utraty wiedzy technicznej, ponieważ niektórzy byli pracownicy i kierownictwo zostali przejęci przez duże firmy technologiczne w Chinach". Rolę odegrała również rosnąca rywalizacja technologiczna między Chinami a USA.

Micron już wcześniej wskazywał na swoje zaniepokojenie konkurencją w Chinach wspieraną przez rząd. W rocznym raporcie finansowym za 2021 r. firma ostrzegła inwestorów, że wsparcie Pekinu dla krajowych producentów pamięci DRAM może ograniczyć rynkowy wzrost Micronu.

W 2018 r. Departament Sprawiedliwości USA oskarżył tajwańskiego producenta chipów United Microelectronics Corp (UMC) i chińską firmę Fujian Jinhua Integrated Circuit Co Ltd, zarzucając im spisek w celu kradzieży tajemnic handlowych firmy Micron.

źródło: electronicsB2B