Micron zainwestuje 15 mld dolarów w nową fabrykę pamięci

| Gospodarka Aktualności

Firma Micron Technology poinformowała, że w ciągu najbliższych 10 lat zainwestuje około 15 mld dolarów w nowy zakład produkujący układy pamięci. Obiekt powstanie w Boise, w stanie Idaho, gdzie Micron ma siedzibę. Inwestycja uwzględnia przewidywane dotacje i kredyty federalne w ramach CHIPS and Science Act, i do końca dekady przyczyni się do stworzenia 17 tys. miejsc pracy.

Micron zainwestuje 15 mld dolarów w nową fabrykę pamięci

Micron nie podał szczegółów dotyczących wydajności nowego zakładu ani rodzaju chipów, które będą tam wytwarzane.

W sierpniu 2022 r. prezydent Joe Biden podpisał projekt ustawy o dotacjach w wysokości 52,7 mld dolarów na produkcję i badania półprzewodników oraz zwiększenie wysiłków na rzecz podnoszenia konkurencyjności Stanów Zjednoczonych.

Ekspansja Microna ma miejsce w czasie, gdy firma obniżyła swoje prognozy przychodów na czwarty kwartał z powodu słabego popytu. Peer Seagate Technology Holdings również zmniejszył swoje oczekiwania w pierwszym kwartale.

- Micron gra zgodnie z zasadami ustanawiającymi to, czego chce rząd USA, czyli budowania zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych – powiedział analityk Summit Insights Group, Kinngai Chan.

Do końca dekady firma Micron planuje zainwestować 40 mld dolarów w budowę zakładów produkcyjnych w USA, aby wesprzeć swoje zakłady działające w Japonii, na Tajwanie i w Singapurze, a także mniejszy zakład - w Manassas, w stanie Wirginia.

źródło: Reuters