Micron zamierza zainwestować do 160 mld USD w nową fabrykę w Teksasie

| Gospodarka Aktualności

Micron Technology Inc. rozważa plan wydania nawet 160 mld dolarów na nową fabrykę półprzewodników w środkowym Teksasie. Firma złożyła wnioski o zapewnienie ulg w podatku od nieruchomości w zamian za uruchomienie nowego zakładu w pobliżu Lockhart, około 48 km na południe od Austin. Obiekt miałby powstać w ośmiu fazach, a budowa miałaby się rozpocząć w styczniu 2023 roku.

Micron zamierza zainwestować do 160 mld USD w nową fabrykę w Teksasie

W swoim wniosku Micron zauważył, że wysokie podatki od nieruchomości w Teksasie zniechęcają deweloperów, i że ulga podatkowa byłaby decydującym czynnikiem w decyzji o lokalizacji obiektu w stanie. W zeszłym roku Micron ogłosił, że w ciągu następnej dekady wyda 150 mld dolarów na fabryki oraz badania i rozwój.

Nie ma gwarancji, że Micron zainwestuje na taką skalę, a rzeczniczka firmy odmówiła komentarza na temat potencjalnych wydatków. Jednak firmy, takie jak Micron, spieszą się ze złożeniem wniosków zanim program ulg podatkowych, znany jako Rozdział 313 (Chapter 313), wygaśnie z końcem tego roku.

Stan Teksas odnotował w tym roku rekordową liczbę wniosków w ramach programu Chapter 313. Inny producent chipów, Samsung Electronics, złożył wnioski dotyczące potencjalnych zakładów w Austin i Taylor w Teksasie, chociaż twierdzi, że w tej chwili nie ma konkretnych planów budowy.

źródło: Bloomberg