Chiny zakazują stosowania produktów Microna w krytycznej infrastrukturze IT

| Gospodarka Aktualności

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni, podczas prawie dwumiesięcznego przeglądu bezpieczeństwa cybernetycznego produktów Microna, Chiny wykryły związane z nimi znaczące zagrożenia stanowiące poważne problemy dla łańcucha dostaw w zakresie krytycznej infrastruktury informatycznej Chin i bezpieczeństwa narodowego. Władze zdecydowały się nałożyć na operatorów nakaz zaprzestania nabywania produktów firmy Micron, dodając, że Chiny nadal są zaangażowane w otwieranie się na świat i do prowadzenia działalności w Chinach zapraszają tych, którzy przestrzegają chińskich praw i przepisów.

Chiny zakazują stosowania produktów Microna w krytycznej infrastrukturze IT

Micron powiedział, że otrzymał zawiadomienie o zakończeniu przeglądu i oczekuje kontynuowania rozmów z chińskimi władzami.

Przegląd został ogłoszony pod koniec marca, zanim w połowie maja Betty Wu została mianowana nowym dyrektorem generalnym Micron China i stała się odpowiedzialna za „ucieleśnienie niezachwianego zaangażowania firmy w chiński ekosystem technologiczny, operacje biznesowe i chińskich interesariuszy”.

Bloomberg zacytował Holdena Tripletta, założyciela Trenchcoat Advisors, który stwierdził, że decyzja ta nie jest niczym innym jak odwetem za kontrolę eksportu półprzewodników w USA. Z kolei Wall Street Journal zacytował Lestera Rossa, pekińskiego prawnika z WilmerHale, mówiącego, że klienci Microna w Chinach mogą zwrócić się do innych źródeł produktów pamięciowych. Analityczka Bloomberg Intelligence - Paula Penkal - już wcześniej wskazywała, że chiński przegląd może wpłynąć na bezpośrednią ekspozycję Microna na Chiny i klientów, którzy używają chipów tego producenta, w tym na firmy Intel, Qualcomm, Apple i Dell. Na zakazie stosowania układów Microna skorzystać mogą dostawcy pamięci z Korei Południowej.

źródło: DigiTimes