Micron zainwestuje 100 mld dolarów w fabrykę półprzewodników w stanie Nowy Jork

Micron Technology ogłosił, że w ciągu najbliższych 20 lat planuje zainwestować do 100 mld dolarów w budowę kompleksu fabrycznego wytwarzającego chipy komputerowe w północnej części stanu Nowy Jork. Projekt, który według Microna będzie największą na świecie fabryką półprzewodników, stworzy prawie 50 tys. miejsc pracy i zwiększy krajową produkcję chipów. Pierwsza faza inwestycji, wyceniona na 20 mld dolarów, ma być zrealizowana do końca obecnej dekady.

Posłuchaj
00:00

W sierpniu Micron ogłosił plany zainwestowania do końca dekady 40 mld dolarów w produkcję pamięci w Stanach Zjednoczonych. Impuls do nowych inwestycji w chipy nastąpił po tym, jak prezydent Joe Biden podpisał w sierpniu ustawę federalną "CHIPS and Science Act", zapewniając 52,7 mld dolarów subsydiów na produkcję i badania półprzewodników w USA, by zwiększyć konkurencyjność w stosunku do Chin. Później, w tym samym miesiącu, Intel i kanadyjski Brookfield Asset Management zgodzili się wspólnie przekazać do 30 mld dolarów na fabryki chipów w Arizonie.

Dyrektor generalny Micron, Sanjay Mehrotra, powiedział pod koniec września, że firma dokonała znacznych redukcji nakładów inwestycyjnych (CAPEX - Capital Expenditure), które spadną o ponad 30% (około 8 mld dolarów) w roku fiskalnym 2023, ponieważ popyt na komputery i smartfony spada.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Chiny zakazują stosowania produktów Microna w krytycznej infrastrukturze IT
Micron zainwestuje 15 mld dolarów w nową fabrykę pamięci
Micron planuje budowę w Indiach pierwszej od 3 dekad fabryki chipów
Producenci chipów planują podnieść ceny układów samochodowych i przemysłowych
Micron zamierza zainwestować do 160 mld USD w nową fabrykę w Teksasie
Intel, Micron i ADI dołączają do Semiconductor Alliance
Micron zamknie jednostkę DRAM w Szanghaju
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów