SMIC zwiększy moce produkcyjne poza technologią FinFET

| Gospodarka Topowe produkty

Semiconductor Manufacturing International (SMIC), najbardziej zaawansowane i największe w Chinach przedsiębiorstwo foundry, wyznaczyło w tym roku swój cel inwestycyjny opiewający na kwotę 4,3 mld dolarów, z czego większość zostanie przeznaczona na zwiększenie mocy produkcyjnych niezwiązanych z półprzewodnikami FinFET.

SMIC zwiększy moce produkcyjne poza technologią FinFET

Miesięczna zdolność produkcyjna poza technologią FinFET ma zostać zwiększona o 10 tys. jednostek dla 12-calowych płytek i nie mniej niż 45 tys. dla 8-calowych. SMIC szacuje, że w pierwszym kwartale 2021 roku odnotuje wzrost przychodów o 7-9% sekwencyjnie, kiedy to marża brutto wyniesie od 17 do 19%. SMIC przedstawił również swoje prognozy sprzedaży na ten rok. Według nich firma odnotuje wzrost przychodów o 4-9%, a marża brutto znajdzie się w przedziale środkowych kilkunastu procent.

- Patrząc na rok 2021, od kiedy SMIC został umieszczony na amerykańskiej Entity List firmie ograniczono możliwości zamawiania amerykańskich technologii, więc nasze roczne prognozy są obarczone ryzykiem i niepewnością. Przygotowana prognoza zakłada, że ​​ciągłość operacyjna nie zostanie znacząco naruszona. Musimy postępować zgodnie z procedurami związanymi ze składaniem wniosków o wydanie pozwolenia na eksport, co wymaga czasu i stawia nas w obliczu niepewnego rezultatu - powiedział Gao Yonggang, dyrektor finansowy SMIC.

W czwartym kwartale 2020 roku firma SMIC odnotowała przychody w wysokości 981,1 mln dolarów, co oznacza spadek o 9,4% w porównaniu z poprzednim kwartałem, ale wzrost o 16,9% rok do roku. Marża brutto wyniosła wówczas 18%, w porównaniu z 24,2% w poprzednim kwartale i 23,8% rok wcześniej. W 2020 roku SMIC osiągnął przychód w wysokości 3,91 mld dolarów, przy marży brutto na poziomie 23,6%. Zyski spółki w tym czasie wyniosły 716 mln dolarów.

źródło: Digitimes

Zobacz również