Rynek urządzeń wearables wzrósł o 28% w 2020 roku

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Światowa sprzedaż urządzeń typu wearables w czwartym kwartale 2020 roku osiągnęła wartość 153,5 mln dolarów, co przekłada się na wzrost o 27,2% rok do roku. Według danych przygotowanych przez IDC w ujęciu rocznym dostarczono 444,7 mln sztuk urządzeń do noszenia, co oznacza wzrost o 28,4%.

Rynek urządzeń wearables wzrósł o 28% w 2020 roku

W okresie świątecznym motorem sprzedaży tego typu elektroniki były wprowadzone na rynek nowe modele w atrakcyjnych cenach. Długofalowym trendem w 2020 roku był wzrost wydatków konsumentów na elektronikę, w związku z sytuacją epidemiologiczną, zmuszającą do pozostania w domu.

- Programy fitness z możliwością realizacji ich w domu szybko stają się kluczowym elementem oferty urządzeń do noszenia dla wielu firm. Dodatkowo coraz większa różnorodność czujników instalowanych w urządzeniach do noszenia umożliwia użytkownikom i pracownikom służby zdrowia dokładniejsze śledzenia chorób - powiedział Jitesh Ubrani z IDC

Wzrost rynku wearables nie przyniósł dla wszystkich segmentów dodatnich wskaźników, ponieważ wiele firm zostało dotkniętych globalnym problemem z dostępnością półprzewodników. Dostawy elektronicznych opasek na rękę spadły kwartalnie o 17,8% i odpowiadały za 11,5% rynku wearables. Słuchawki bezprzewodowe odpowiadały za 62,4% sprzedaży elektroniki do noszenia. Na drugim miejscu uplasowały się smartwatche z udziałem na poziomie 24,1%.

 
Piątka największych dostawców na rynku wearables w czwartym kwartale (sprzedaż w mln sztuk)

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie